Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik lassan ez a...

Miért melegszik lassan ez a kocsim?

Figyelt kérdés

Van 2 autóm: VW Golf 4 (1,9TDI 81kW) 2000 és Renault Laguna 1996 (1,8 benzin 8V).


Arra lettem figyelmes hogy mire 10km-re egyik faluba leérek a dízel pont felmelegszik 85-90C -ra de a benzin csak a felére. Nem pont fordítva kellene lennie? Most cseréltem termosztatot is eredetire, de ugyanaz.


Golfba 4 liter hűtővíz megy, a Lagunába azt hiszem 5-6 liter, de 90C-ig úgyis a kis körön fut amíg a termosztat nem kapcsol.


2018. jan. 27. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Régebbi fordnál volt ilyenem. Van a termosztátházban egy biztonsági szelep, kis golyót egy rugó nyom a lukhoz. Ha gáz van, erre is tud engedni. Ha a rugónak kampec, itt átengedi a vizet a hűtő felé, alulról meg jön a hideg. Nem ment a víz 50 fok fölé.
2018. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A termosztát gyanús.Ha beindítás után,mikor megindul a hőfok jelző és ekkor megfogod a hűtőbe menő felső vastag csövet és az meleg,akkor ez okozza a hibát.
2018. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
90C-t eléri de csak a 2.-3. falura.
2018. jan. 27. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,mert zár,de tökéletesen kellene illeszkednie,de valamennyire átenged egy picikét és ez elég.
2018. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És amikor eléri a 90 fokot, akkor nem ingadozik? A fűtés bekapcsolásakor sem?
2018. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen stabil. Már második termosztat, azt hittem az elsőre is hogy rossz
2018. jan. 27. 16:49
 7/9 anonim ***** válasza:
És régebben gyorsabban melegedett?
2018. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindig így, de nemrég vettem egy német autót is(2 éve?) mert a franciából elegem lett (3x lecseréltem MINDENT, és mindig sorba kezdi).

Hiába olcsóbb egy francia ha az ember többet javítja mint... Pár havonta kijön mindig de mindig valami, a németbe 2 éve nem cseréltem semmit csak az olajat.

2018. jan. 27. 18:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, így májusban, így 2,5 év után a szervizben az EGR szelep be volt falazva, kivetettem. Azt mondták hogy mivel így a kipufogógáz egy részét visszaengedi majd a motorba, még hamarább fog felmelegedni. Raktak ilyent benzinesekre is?
2018. máj. 9. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!