Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmehet az olajnyomás vékony...

Elmehet az olajnyomás vékony olajtól?

Figyelt kérdés
2007-es benzines corolla. Pályán 4.000-es fordulatnál villogott az olajnyomás jel. Leálltam, beinditottam és semmi hiba azóta sem. Olajcsere 100 km-rel ez előtt volt. Szervizbe vittem. Olajpumpa tökéletes. Olajgomba szintén. Lecserélték a szűrőt jp-ről mann-ra. Azóta sem jelentkezett a probléma. 5w30 van a kocsiban és 180e km. Azt mondta a szakember, hogy inkább 5w40 kellene. A kérdésem, hogy az olaj vékonysága okozhat ilyen hibát? Ténylegesen nem volt olaj az esetben. Nem csak jeladó hiba volt. Oké, hogy melegen az olajnyomás kisebb, de meg is szűnhet? Talán tényleg a szűrő volt a hibás.

2018. jan. 28. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat, de a te esetedben biztos hogy nem a túl vékony olaj a gond. Ez abból kiderül hogy 4000-es fordulaton kezdett villogni. Abban az esetben ha tényleg ez a gond akkor alacsony fordulaton jelentkezik a lámpa villogása. Hogy mi lehetett nálad azt persze én sem tudom.

Az olajnyomás lámpa nem mindenható. Az csupán azt jelzi hogy az olajgombánál megvan az az olajnyomás ami megszakítja a lámpa áramkörét, de nem azt jelenti hogy a motor minden lényeges kenési pontjára eljut az olaj, olyan mennyiségben ami szükséges. Na de ebbe ne menjünk most bele, mert ez itt irreleváns.

2018. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elvileg minden ki lett zárva ami okozhatta. Szűrő, gomba csere, pumpa ellenőrizve. Én is úgy tudom, hogy alapjáraton ütközne ki, ha az olaj túl vékony lenne.
2018. jan. 28. 08:26
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem 2005-ös Hondám van, 0W20-as olajjal járok. Még 600-as alapjáraton sem villan fel.

Ha szinten van az olaj, akkor más a baj. Az 5W30 pont jó, nem a híg olaj miatt villog. Az olajnyomás nem megy el vékony olajtól

2018. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gagyi olajszűrő tudhat ilyet, van abban is egy szelep, ami kinyit, ha már nagyon retek a szűrőbetét.

Mértek olajnyomást is alapjáraton?

Nehogy csak rámondással elintézzék...

Én minap szedtem szét egy dízel opelt, gondoltam megnézem a hajtókarcsapágyakat, viszonylag könnyen hozzáférhetőek, csak a kartert kellett levenni.

Hát volt egy olyan csapágy, ami teljesen szét volt kenődve. Ezután jött volna, hogy hunyorog az olajnyomás lámpa, majd kikönyököl a hajtókar a blokk oldalán, mert elmegy ott a nyomás a vacak csapágynál.

Egy ilyen garnitúra csapágy 3 rugó kedvezménnyel..

2018. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen mértek olajnyomást. Alapjáraton is és fordulaton is. Minden oké volt. Gondolom akkor tényleg a szűrő lehetett rossz.
2018. jan. 28. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:

"5w30 van a kocsiban és 180e km. Azt mondta a szakember, hogy inkább 5w40 kellene."


Azért megnéznék akármilyen gyári anyagot ami azt írja,hogy a futott kilométer növekedésével váltogatni kell az olajat. Nagy szakember volt az is :D

2018. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vicces, de a kocsi könyvében az van írva, hogy 0w30-tól 15w40-ig bármit tehetek a kocsiba. :) Azért ez elég meredek így. Nyilván nem fogok belerakni olyan olajat, de azért nagyot néztem. Vajon az 5w40 jobb lenne nekem? Vagy nyugodjak meg, hogy minden ki lett zárva/cserélve és jó ez az olaj? (Fuchs 5w30 egyébként.) A szintje azóta sem csökkent. Az autó szépen hazahozott minket 200km-ről. Bár nem nyomtam neki pályán visszafelé.
2018. jan. 29. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem meredek. A viszkozitások éghajlatnak megfelelően vannak megadva. Ide Közép.Európába a 0W30-5W40 közti tartomány tökéletes. Egyiptomba vagy Szaúd-Arábiába viszont már 10W40 kell bele a magasabb külső hőmérséklet miatt.
2018. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!