Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót rossz olajnyomá...

Használt autót rossz olajnyomással venni megéri?

Figyelt kérdés
Találtam egy olcsó Skoda Octaviát, annyi a problémája, hogy jelez az olajnyomás lámpa, viszont a motor működik. Kb 80Km-t kéne utaznia az autóval hazáig, szerintetek kockáztassam meg? Mennyibe kerülhet a javítás?

2017. dec. 11. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Azt kellene tudni, hogy miért jelez a lámpa. HA az olajgomba halt meg, de nyomás van akkor nyugodtan lehet vele menni.


Ha jó a gomba és tényleg nincs nyomás akkor csak tréler.

2017. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Vigyél magaddal egy tuti szerelőt aki ezzel együtt alaposan átnézi . Ő véleménye és a jó alku számít .
2017. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Próbáld ki, indítsd be, menj vele. Ha bemelegszik a motor, és nem kopg, csörög, karattyol, hanem szép a hangja, akkor csak az olajnyomás jeladó a rossz. Ha kopog a motor, hajókar csapágyas, ott megy el az olanyomás. Motort kell cserélni, mert a felújítás 300 K körül van. Nem biztos, hogy akkor megéri megvenni.
2017. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hasznos volt a válasz. 100% ;)
2017. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Vedd le az olajbeöntő sapkát, ha járó motornál fröcsköl ki az olaj, akkor vedd meg és cseréld ki az olajnyomás gombát.

Ha alapjáraton nincs a vezérműtengelyeknél olaj, akkor illedelmesen köszönj el és hagyd ott az autót.

2017. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tuti nem venném meg, kitudja mióta világít, és ha világít miért. Ha viszel szerelőt is az sem garancia arra, hogy enged majd az autóban turkálni a tulaj vagy az eladó. Szóval ez így egy oltári nagy zsákbamacska, mert lehet tényleg csak fals hibajelzés, de az is elhet, hogy valós, és akkor kapsz egy ellemesen kopott motort.
2017. dec. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon kockázatos, úgy gondolom, nem véletlenül adják olcsón. Én keresnék másik autót.
2017. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül lebeszéltem magam és továbbhalasztom az autóvásárlást :) mindenkinek ment a zöld ujj
2017. dec. 12. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!