Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungcsere mennyi idő?

Kuplungcsere mennyi idő?

Figyelt kérdés

A kicsikocsim volt olyan jófej és kitalálta, hogy nem működik tovább a kuplung rendesen. A bowdencsere nem elég neki, a teljes kuplungszerkezetet ki kell cserélni. Éljen.

Ez nagyjából mennyi időbe telik egy szerelőnek? 1 nap, 2 nap? Nagyon pepecs munka, nehéz hozzáférni a dolgokhoz?


2018. jan. 28. 16:15
1 2
 1/13 crudy ***** válasza:
Egy 480as scaniaban?
2018. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
picit kisebb...
2018. jan. 28. 16:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Véletlen se írd le a kocsit.

Van amiben egy délelőtt mint a pinty,van amiben agyvérzés nélkül 1,5-2 nap.

Van ahol féltengelyek stb leköt,alátámasztani a blokkot, és lecsavarozzák röviden a váltót csavaroznak 10-et és megismétlik pár óra alatt.

Van amihez motort is ki kell venni ,bölcsővel mindennel.

2018. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Peugeot 206

Úristen ennyire szét kell szedni? ..

2018. jan. 28. 16:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A váltó olajat leenged, váltóról minden leköt.Km spirál,tolatólámpa vezeték,kuplung bowden,önindító,váltó rudazat,2 első kerék agy kibuktat,féltengelyeket kihúzni a váltóból,motor alátámaszt,váltó leköt a motorról és a kasztniról és kivesz.Ekkor már csak a kuplungot kell leszerelni a főtengelyről. Meg nézni a főtengely szimmeringet,hogy szivárog e, a lendkereket is alaposan,hogy mennyire kopott,vagy égett ,repedezett?Ha kell ez is csere.Bordás tengely lógást és szimmeringjét,a kinyomó villát és ennek mechanikáját ellenőrizni Kb ennyi nagyjából.

Vissza rakása:Kitakarítod a kuplung házat a váltó és motoron is.Bordás tengelyre egy kis hőálló zsír. Az új kuplung vissza a motorra központosítva egy típushoz való tengellyel,váltóra új kinyomócsapággyal.Ez után mindent fordított sorrendben vissza szerel.

Ez lehet fél-egy nap,mert függ attól is ,hogy milyen szpás lehet bontás közben és még mi az amit csak most vettem észre,hogy cserés és nem ajánlatos így összeszerelni ,mert baleset veszélyes,vagy bár mikor tönkre mehet.Féltengely csukló,futómű alkatrész hibája stb.

Na, kb ennyi.

2018. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Hát, én biztosan nem cserélem mert csak akksit tudok kivenni+tölteni, meg izzót cserélni meg kereket cserélni, meg ablaktörlő lapátot, és egyszer kiszedtem a benzinszivattyút. És ráadásul nő vagyok.

De majd valami hozzáértő úriember megoldja.

Csak nem tudtam, hogy hány nappal számoljak ennél a szerelésnél, de fentiek szerint 2 nappal mindenképp ildomos.

2018. jan. 28. 21:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Először szétszedik és utána fogja az alkatrészeket megrendelni.Nem egyesével fogja.E közben nekilát másikoknak is és majd a tiéd összerakására is sort kerítenek.

A két napba ne éld bele magad.

2018. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem élem. 6 napot volt ott, és nem történt ezalatt semmi.

Lehet egyszerűbb ha megveszem az alkatrészeket az Unixban és úgy megyek vissza a szerelőhöz. Bár gondolom hiába adom meg a típust, lesz azon belül is vagy 4 féle különböző méret mindenből.

2018. jan. 28. 22:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Amikor már szét kapta,akkor már az a munka az övé úgy is,te nem fogod így elvinni az autód.Ezért vállalnak mellette pörgősebb munkákat,főleg a törzsvendégeknek.
2018. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ilyennel nem szervízbe viszem hanem sima otthoni szerelőhöz, direkt emiatt mert várhatóan sokba lesz a munkadíj, és az alkatrész mellett még legombolják az emberről a munkadíjat is, úgy azért meg már sok lenne.

Ezzel az autóval én már törzsvendégnek számítok, a szerelőnek már a családját is ismerem... :D Szerencsére jófej, egy csomó mindent megmutatott, hogy az alap dolgokkal magam is elboldoguljak. De hát kuplungot nem fogok tudni cserélni, az fix.

2018. jan. 28. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!