Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugrál az alapjárat lejtőn?

Ugrál az alapjárat lejtőn?

Figyelt kérdés
Autómmal üresben gurulva, lejtőn, ingadozik az alapjárat fel-le. Fordulatszámmérő nincsen. Megálláskor, pár mp után esik le a fordulat alapjáratra. Tehát üresben, gázt nem adva ingadozik az alapjárat gurulás közben. Légtömegmérő, lambda szonda cserélve. alapjárati motor jó. Olyan, mintha érzékelné, hogy több levegő áramlik az autóhoz, és ezért több alapjáratot ad levegőmennyiségnek megfelelően.... Corsa B 1.0

2018. jan. 29. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
ennyiből kuplung hibára tippelnék
2018. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem fullad le, és nem pörgeti túl magát miért zavar?
2018. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Lejtőn nem megyünk üresbe.
2018. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem kuplung hiba. Azért zavar, mert mellé vannak egyéb tünetek is. És nem, nem megoldás, hogy lejtőn nem megyünk üresbe, ez a problémát nem oldja meg, ment a piros kéz, köszi.
2018. jan. 29. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha ennyire értelmes vagy miért nem tudod megoldani????
2018. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Timi53 válasza:
Megnézetném a vezérlés jeladóját... hasonló esetem volt egy Vectrával. Azzal nem tudtam felmenni egy-egy emelkedőre, lefulladt. Mindent cserélni akartak nála. A motorvezérlőt ki is cserélték, de végül, más hiba folytán derült ki, hogy a jeladó hibás jele volt a "bűnös". A főtengely végén a vezérlő tárcsa lazasága okozta a galibát....De ez csak egy tipp, ami olcsóbb, mint amit nekem is ajánlottak :)
2018. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem elektromos szervós autó? Suzukiknál, amelyik elektromos szervós (pl. Ignis), ez nem hiba, hanem tulajdonság. Ha gurul az autó, és ki van véve üresbe, akkor alapjárati fordulatszám fölött tartja a fordulatot (kb. 1200 ) és a kormányszervó áramfelvételétől függően próbálja korrigálni a fordulatot (hogy ne fullajdon le a motor), ez nem mindig sikerül pontosan, akkor szokott ingadozni, kb 1100-1300 között. Sík útn lépésben gurulva ezt az emelt fordulatszámot addig tartja, ameddig meg nem áll az autó. Megállás után 2-3 másodperccel visszaáll az alapjárat.
2018. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Engem is erdekelne egy jo otlet. Ugyanez a gondom egy Fiat Punto-val. Vadonat uj fojtoszelep-erzekelo + alapjarati motor.
2018. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!