Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki 5-6 évesen gokartozik az...

Aki 5-6 évesen gokartozik az 15 éves korára tényleg jobban fog tudni vezetni mint sok 30 éves?

Figyelt kérdés

Mindenkinek a beszédéből ezt szűrőn le, hogy ha gokartozik meg versenyekre jár akkor az 20 éves korára mondjuk mekkora egy ász lesz a volánnál. Vagy ha már van 20 éves és ilyen múlttal rendelkezik akkor neki bármit lehet, hisz ő ugyebár egy versenyző mindent tud.

Ezt azért nem tudom megérteni mert a versenypálya nem közút, és egy gokart nem is hasonlít egy autóra.

Igazam van vagy ez tény, hogy így van?



2018. jan. 30. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéstechnikailag mindenképp hasznos.
2018. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A gokart pálya és egy nagyvárosi forgatag között vannak lényeges különbségek.

Technikailag előny a gokartozás, de van olyan veszélye is, ami már a kérdésedből kitűnik, a gokartozástól senki nem lesz ász, viszont, ha azt hiszi magáról, csúnya dolgokat művelhet.

Annak meg semmi értelme, hogy összehasonlításokon elmélkedj, a közút nem versenypálya, ott a lényeg a biztonságos közlekedés lenne.

A gokartozás előny lehet az autóvezetés tanulásában, de aki nem gokartozik az is meg tudja tanulni, aki meg nem vezet autót az 30, vagy 50 éves korára sem fog úgy vezetni, mint egy 20 éves, aki már 1-2 éve vezet - vagyis nem vonható le olyan következtetés, ami törvényszerűen igaz.

2018. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
2016 Júliban vizsgáztam le, 17ben indultam a mátra rallyn
2018. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nem hátrány az biztos. Nekem csak előnyöm származott belőle. Sajnos tíz évesen kezdhettem,.
2018. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok mindent jelent, annyira más egy autó a forgalomban, mint egy kávédaráló egy zárt pályán... Ahogy előttem írták, max vezetéstechnika meg bátorság lesz tőle, ami persze jó, csak nem szabad a ló túloldalára esni, mert aztán azt hiszi minden kisgyerek, hogy golyóálló a családi ignácban is.
2018. jan. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem bontanám így évekre, de az tény, hogy a gokartos rutin előnyt jelent a közúti vezetésben is. Én csak amatőr versenyekre járok, meg hobbiból szoktam gokartozni, de az ilyen versenyeken azért elég gyakoriak a rajtbalesetek, hogy valaki megpördül előtted, vagy ütköznek hárman előtted, neked mennek, és "menekülni" kell a szituációból úgy, hogy lehetőleg a mögöttem lévők ne előzzenek meg. Ez gyors helyzetfelismerést, reakciót igényel, megtanulod, hogy bármi van, lehetőleg ne rántsd le a pályáról a gokartot, mert akkor megpördülsz (ugyanez közúton=árok, útmenti fa), illetve ha már le kell menni, ne taposd a féket, hanem mindenféle hirtelen kormánymozdulat nélkül próbálj mielőbb visszajutni az aszfaltra. Ha átéltél pár ilyet, akkor a közúton talán már nem fogsz megijedni attól, ha kiszalad eléd egy macska, és nem rántod neki a szembe jövő kamionnak vagy útszéli fának a kocsid, hanem gyors helyzetfelismerést követően képes leszel olyan döntést hozni, hogy elütöd a macskát inkább. A gokartozásban ezt a "kisebb rossz" gondolkodást is jól meg lehet tanulni, ha már elkerülhetetlen egy ütközés.

Azon kívül türelemre, önfegyelemre is tud nevelni, ami sokakból hiányzik az utakon. Remekül le lehet vele vezetni a feszültségeket, kiélni a versenyszellemet, így én egy-egy gokartozás után sokkal nyugodtabban vezetek közúton is, és nem tud senki felidegesíteni, nem akarok versenyezni sem.

Ja, a másik még, a vészhelyzetekre való felkészülés és reagálás. Épp valamelyik nap volt egy olyan szituáció, hogy vészfékeznem kellett nagyon durván huplis úton egy ba**ott nagy úthiba miatt, ráadásul mindezt kanyarban. Hiába az ABS, 1-2 másodpercre kb 45 fokban keresztbe állt alattam az autó, aztán elengedtem a féket és kikerültem a lyukat. Tök jó volt, tisztára mint a gokartban egy blokkolós elfékezés, amikor majdnem megpördülök. Aztán eszembe jutott, hogy más lehet, hogy nem élvezte volna ezt, hanem megijed és megpördül vagy leszalad az árokba. De nekem nem volt ismeretlen, hogy milyen az, amikor erős fékezésnél megindul az autó segge, így reflexből korrigáltam.

Nagyon sokat mentem direkt vizes pályán is gokarttal, azzal jól fel lehet készülni a téli útviszonyokra is. Az is szépen ránevel arra, hogy ne tegyél hirtelen erős kormánymozdulatokat, óvatosan fékezz, gondolkozz sokkal előbbre, mint száraz pályán.

Estig tudnám sorolni, és igaz, hogy a versenypálya nem közút, meg a gokart nem autó, de azért a versenypálya is asztfalt, annak is vannak határai, a gokartnak meg ugyanúgy négy kereke van, amelyek el tudják veszíteni a tapadást. A fizika meg mindenhol fizika.

2018. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10 év kihagyás után az a rutin már elveszett. Viszont aki folyamatosan gyakorol fog rendelkezni egy jó vezetéstechnikai alappal. Közlekedni ettől nem tud jobban, de lesz olyan helyzet ahol segít.
2018. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit forgalomban közlekedő semmi előnye nem származik, viszont netán megcsúszik akkor neki ösztönből fog jönni az ellenkormányzás míg mások ilyenkor maximum a fékbe taposnak és forognak egyet.
2018. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokat jelent az biztos, mert a rutin a gyakorlat hosszú idő alatt alakul ki. Csak mint irják , nehogy átessen a ló túlsó oldalára.

De a 30 évesek se mind rosszul vezetnek, és nem is mind nagyon jól.

Sőt aki gokartozik , se biztos hogy olyan nagy ász a forgalomban, de mindenképp előny .

2018. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!