Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival SUV-ot vezetni?...

Friss jogsival SUV-ot vezetni? Mikre figyeljek? A parkolásnál segít a radar, vagy inkább csak bezavar?

Figyelt kérdés

November óta van jogosítványom, azóta naponta vezettem. Viszont csak egy kis kocsit (Fiat 500). Ezzel sem erőltettem nagyon azt, hogy két kocsi közé parkoljak, meg pl. bicikliseket sem szeretek előzni, ha jönnek szembe.

Viszont most történt egy kisebb baleset az autómmal, 3 hét múlva kapom vissza kb. Addig kölcsönadta a tatám az autóját, ami viszont egy Audi Q7. Már akkor is hatalmasnak érzem, ha csak utasként ülök benne és nem tudom, hogyha majd vezetek, mikre figyeljek (vezetni is egy kisebb autón tanultam).

Plusz a sulinál általában találok helyet, mert fél 8-kor azon a környéken még nincsenek sokan. De péntekenként nincs első 2 órám és mire odaérek, általában tele van a parkoló, ha van is hely, biztosan két autó között.

A parkolásnál mire figyeljek?

Van benne parkolás-segítő, de többen azt mondják, hogy az csak bezavar majd...


Nehezen becsülöm fel a távolságokat, pl. előzéskor, hogy a szembejövő mennyivel jön, stb.


2018. jan. 25. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen radar, ami pityeg? Már azzal is centire pontosan be lehet állni, szóval nincs ezzel gond.
2018. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ordas nagy kamu vagy troll vagy mindkettő.


Láttál már Q7-et? Pláne egy újabbat parkoló asszisztenssel? Centikre be lehet vele parkolni egyszerűbben mint egy kicsi autóval majdnem, főleg mivel akár felméri a helyet, hogy befér-e és még az ívet is rajzolja merre kell menned csak tekerni kéne a kormányt...

2018. jan. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Viszont csak egy kis kocsit (Fiat 500). Ezzel sem erőltettem nagyon azt, hogy két kocsi közé parkoljak


Hát pedig erőltetni kellene,mert az édes kevés,hogy a gázt tudod nyomni és egyenesen menni...gyakorolni kellene a parkolást!!!!!!!!!

Nekünk 2 autónk van,egy picike gyenge amit városba használok és egy nagy erős amit távokra. A kicsivel könnyen beparkolok bárhova, aggódtam,hogy a minden irányból sokkal nagyobbal nem fog menni,gyakoroltam mert gyakorolni azt kell....aztán mint a halak a konzerves dobozokba :) volt párszor amikor aztán úgy bepasszíroztam az autót,hogy csak azért tudtam kiszállni mert hátul tolóajtós.

2018. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért mimden szűm helyre nem kell áp bepréselni az autót. Aki melletted parkol az is beakar szállni valahogy...emiatt cseszi össze a sok balfék a mellette parkoló kocsijat.

A parkolo radar sokat segit, de gondolom amig nem volt kocsid is jartal valahogy suliba, ha nem mersz magabiztosan kozlekedni vele akkor menj mással

2018. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Én például centire be tudnék parkolni az én Audimmal nagyon szűk helyekre, de inkább mellőzöm az ilyeneket, mert félek hogyha túl közel állok meg valakihez, akkor indulásnál nekem tolat vagy meghúzza az autó sarkát, ilyesmi. Történt velem már ilyesmi.
2018. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy normális autós iskolában ezekre megtanítottak volna...
2018. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!