Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj szakadt autót...

Vezérműszíj szakadt autót érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Olyan autót érdemes-e megvenni aminek már volt elszakadva a vezérműszíja? Az eladó szerint utána rendesen meg lett csinálva a motor.

Lehet-e valami hátránya hogy már történt a motorral vezérműszíj szakadás?

Mit érdemes ilyenkor megnézni vásárlás előtt?



2018. jan. 31. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mikor. Ha pár hónapja, akkor semmi esetre sem, de ha évek óta, akkor van rá esély, hogy valóban szakszerűen ki lett javítva. Viszont meglehet, hogy ezt nem veszed meg, amit megveszel az szintén vezérműszíj szakadt volt, csak nem mondták meg.
2018. jan. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kb egy éve megy neki a kocsi.
2018. jan. 31. 00:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen típus.

Van olyan, aminél nem ér össze a szelep, dugó, főleg ha benzines, dízeleknél általában összeérnek, de pár gyártó ügy oldotta ezt meg, hogy vagy a vez.tengely törik, vagy a himbák, és kb különösebben más kárt nem okoz.

De van, aminél görbül a hajtókar, kiszakadnak a hengerfej csavarok, törik a hengerfej, stb.

Mondom, típusfüggő.

2018. jan. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vezérműszíjak nem szoktak csak úgy elszakadni. Leginkább azért lehet, mert messze-messze túlfutották az előírt csereperiódust. Ez pedig az autó igen komoly elhanyagolására utal. Szóval ha még rendesen meg is csinálták, ami egyébként lehet. Akkor sem venném meg, mert jó eséllyel egy lerúgott autóról van szó.
2018. jan. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni hogy valami fillérßaszó igénytelen suttyóé lehetett az autó ha szakadt a szíj,ne vedd meg, biztos marha olcsó meg minden de megbánod
2018. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Nekem volt vezérmüszij szakadásom.A generátor beállt, és szakadt a szij.

Ez egy évvel ezelött és 30 e km-vel ezelött volt .

A javittatás magába foglalta a hengerfej felujitást is , egy literrel csökkent a fogyasztás ( ezért ne álljatok neki szijat szaggatni :) )

Sok kocsiban elöfordul vezérmüszij szakadás , ha alap dolgok betartása mellett javitották , nem lehet gond.

2018. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet venni, de az esetleges költségeket az áralkuba be kell számítani.

Ismerős Pegueot 406-osának pár éves korában (még gyári gari alatt) rosszul cserélte a márkaszervíz! a vezérlését, szíj szakadt, motor megakadt.

Motor nagygenerál: szelepek, dugattyúk, stb cseréve. Nem perselyezték újra, ezért a generál után egy-két ezer km-ig ette az olajat, majd szép lassan megszűnt az olajfogyasztás.

Történt mindez kb. 20 éve és az autó még mindig megy valahol 300 ekm felett jár.

2018. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D. Brasco ***** válasza:

4-esnel a pont!

6-os neked mg milyen autod van/volt amiben a vezerles hajtja a generatort?!?

2018. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam kérdezni, mert még soha nem láttam olyat, hogy a vezérműszíj hajtja a generátort.
2018. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy megvenném.
2018. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!