Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf 4 Tdi 4 liter alatt?

Vw golf 4 Tdi 4 liter alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondja, hogy nem hajtja a 4-es Golfját, ami 1.9 Tdi 110 lovas, s van olyan, amikor országúton 3.7-3.8 literes fogyasztást produkál, városi is 5 alatt van. Egy kicsit nem nekem ez hihetetlen, mert mégiscsak egy nagyobb kasztni. De javítsatok ki.
2018. jan. 31. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan, betartva a 90-et elképzelhető, esetleg vidéki városban még a városi is elképzelhető. Ezek nagyon jól sikerült motorok. Annak idején néztem pár ilyen motorral szerelt Passatot, és volt, amelyikben 4,8-on állt az átlagfogyasztás, pedig a Passat azért nem kis autó.
2018. jan. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tojással a gázpedál alatt teljesen hihető.

Nekem Jettával (ami Golf V és 1.9 PDTDI) volt egyszer Bp-Győr az M1-esen nagy forgalom miatt kb. 70-80 km/h-s átlagsebesség mellett 3,7 l/100km az átlagfogyasztás.

Az elmúlt 30 ekm vezetett teljes átlag pedig 5,6 l/100km és én is gazdaságosan vezetek, tehát teljesen hihető, hogy Golf IV-el is kijön ilyen eredmény.

Persze nem szaban feledni, hogy az ilyen alacsony fogyasztásokhoz speciális körülmények kellenek. Ma hajnalban pl. otthontól a munkahelyig Bp, 12km, azaz város és 5.0-át írt a fedélzeti. Tegnap du ugyanez csak hazafele, dugóban már 7.6, tehát erősen függ a körülményektől.

2018. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hihető. Nem véletlen lett legenda a TDI motor. Sőt, a Golf nem is nagy kasztni, vagyis nem tudom, mihez méred.
2018. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
Ezt a fogyasztast ugyan lehet hozni vele,de ez vasarnap délutani 70-80-as poroszkalast jelent teljesen kihalt lejtőn térdig érő hátszélben evezővel vitorlával!Szoval nem tul életszerű meg jellemző
2018. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de nem életszerű. Nem a fogyasztás miatt van jó híre annak a motornak, hanem a tartóssága miatt. A Ventoban is van, 100-nál 3000-ret forog a motor. Mint egy benzines. Az tuti nem fogyaszt még 6 alatt sem.
2018. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek, benzines autóval is lehet 4-5 literes fogyasztással haladni tartós 90-nél. Csak nem kell gyorsítani meg feleslegesen fékezgetni. Nyilván így jön ki a 3-4 liter közötti fogyasztás is egy dízelnél. De 4-5 között különösebb bűvészkedés nélkül el lehet járni egy TDI Golffal.
2018. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4,2l eszik 90-es tempomattal rátankolással mérve normál gumikon. Falun/kisvárosban 4,7l vegyes simán ki lehet belőle hozni.
2018. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én ótóm meg termeli a benzint, bebe.
2018. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!