Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr megbüntetett engedély...

A rendőr megbüntetett engedély nélküli átalakításért. Jogos volt?

Figyelt kérdés

A mai napon megállítottak közúti ellenőrzésre. Az autómat tavaly nyáron vásároltam Németországban. Természetesen egyből elkezdtek kérdezősködni az autómon található tuning dolgokról.


Elkérték a forgalmit és meglepődésükre be van íratva a forgalmiba az ültetőrugó, sportfutómű, ablaksötétítő fólia, karbonfólia, légterelőszárny és még pár egyéb átalakítás.


Egyedül a sportkipufogó rendszer nincs beírva, viszont az E jelű jóváhagyás látszik rajta + német TÜV műbizonylat papírom megvan hozzá.


Tudni kell hogy az autó az NKH-nál honosult/műszakizott és még ott is átment a vizsgán.


Ezek után jogosan büntettek meg?



2018. jan. 31. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha ezek ellenére megbüntettet akkor szabálytalan volt mert ha (már ami biztos)müszakiztatad magyarországon és ezután bntetett meg (mert már magyarország elfogadta az autodat és használhatóvá tette ezzekel a tuningokkal


ja amugy ez legtöbbször a kedvtöl függ


(az elöttünk lévö autó sárga lámpát nembüntete meg de a minket azért megbüntetett mert a soföroldali lámpa gyengébb )

2018. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen, az E jel és a TÜV önmagában nem elég, be kell legyen iratva a forgalmiba.

Valószínűleg az NKH-nál hibáztak.

Persze lehetne fellebbezni, de nincs értelme, valószínűleg csak rosszabbul jössz ki belőle, mehetsz szigorított műszakira és majd szépen leszedetik a fele módosítást. Fizesd ki, aztán ha meg tudod oldani irasd be a forgalmiba a kipufogót is.

2018. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak szállítani kell nekik a büntetési tételt. Panaszt tenni az eljárás miatt, ha kell ügyvédet fogadni. Kapja be az összes.
2018. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem fogok ügyvédhez menni, se fellebbezni, mert méltányosan 5.000 Ft-ra büntettek mert a többi dolog be van íratva. A fellebbezés pedig szintén 5.000 Ft :D


Csak szimplán a törvényességre vagyok kíváncsi hogy jogos-e amit csináltak, mert én nem érzem annak!

2018. jan. 31. 19:50
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Az már egy büntetési tétel, nekik ezt kell szállítani. Gusztustalan, aki rendőrnek megy.

A 2.-nak üzenem, hogy ha nem olvassa el rendesen a kérdést, akkor ne akarjon okos lenni. Ott van leírva a kérdésben, hogy benne van a forgalmiban minden. A sportkidörgőről meg, hogyan dönti el, hogy szabálytalan??? Hagyjuk már. Én nem írtam volna alá, persze olyankor elkezdenek fenyegetőzni, hogy akkor feljelent. Ilyenkor kell a sarkadra állni és cizelláltan elküldeni őket melegebb éghajlatra. Velem is próbálkoztam, nálam az lett volna az indok, hogy nem indexeltem. Mondtam, hogy nem ismerem el, nem írom alá. Erre fel akart jelenteni. Mondtam, hogy nagyon jól fogalmazza meg azt a feljelentést, hogy ki ne röhögjék és neki kell bebizonyítani, hogy én nem indexeltem (pedig de), engem megillet az ártatlanság vélelme. Húzta a száját és kénytelen volt elengedni.

2018. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 D. Brasco ***** válasza:
Ha jogos volt ha nem tedd össze a kezed hogy csak 5000-re buntettek
2018. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös, a kérdést elolvastam, egyértelműen le van írva, hogy nincs beíratva a kipufogó és engedély nélküli átalakítás miatt büntették meg...


"Egyedül a sportkipufogó rendszer nincs beírva..."


Persze, lehet anyázni, de akinek mindenféle giccsparádé az autója és teli van aggatva spojlerekkel annak nem érdemes ugrálni, meg okoskodni. Addig csűrik, csavarják a dolgot amíg a büntetés csak több lesz.

Nyilván úgy döntötték el, hogy nem gyári, hogy hangosabb, mint kellene legyen, aztán már csak a kipufogóvégen kell a logót megnézni...

Az 5000 Ft baráti, azon lehet vitázni, hogy kvóta van-e és azért büntetnek, de jelen esetben az átalakítás szabálytalan, ez tény. Örüljön, hogy ennyivel megúszta és kész.


Én is tuningolok, szóval megértem a kérdező helyzetét, de amíg ezek a szabályok addig ezzel kell együttélni.

2018. febr. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Akkor az utolsó kocsija is giccsparádé. Úgy döntöttek, mi? Ilyen nincs, nem ismer ilyet a jog. Bizonyítani kell.
2018. febr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy az enyém az lenne? Nem írtam semmit róla, úgy látom ez már csak személyeskedés, mert nincs igazad.


Most komolyan azt gondolod, hogy egy rendőr nem tudja eldönteni, hogy nem gyári egy kipufogó? Mint látod el tudta dönteni. A kérdező elfogadta a döntést, és a büntetést, ráadásul az még helyes és jogos is volt. Nem értem mi a bajod még mindig ezzel

2018. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt jogalapja a büntetésnek mert a rendőrnek nem feladata felismerni hogy mi gyári az autón és mi nem. Legfeljebb "gyanús" lehet neki valami, és akkor elküldhet NKH vizsgára ahol "szakemberek" megmondják a hivatalos álláspontot, ennek megfelelően döntenek arról hogy részt vehet e az autó a forgalomban az adott setuppal vagy sem. Szóval akkor most téged "levettek" a rendőrök. Ezt meg kéne panaszolnod, de elég nehéz lesz az így már utólag.
2018. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!