Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót vegyek, ha...

Milyen robogót vegyek, ha pizzafutárként szeretnék dolgozni? Az ételhordó táskát hogyan lehet rárakni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem tenném. Nem éri meg.

Alig fizet vmit, annyira elég, h az üzemanyagot fedezze, de az amortizációt, gumikopást, stb... megélni nem lehet belőle, alig marad vmi, h ezeket is számolod.

Egy előnye lehet,mikor meztelen nő nyit ajtót.

Mit is kérdeztél?

2018. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kymco Agility 50 4T vegyél.
2018. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A jobb helyeken alapból biztosítanak neked járművet.Bár nem konkrétan pizza futárként kell keresni munkát ha motoros futár szeretnél lenni.A Futár kategóriába tartozó összes munkakör eléd tárul.Éttermek,posta, magán vállalkozások stb..
2018. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy Yamaha Gear-t vegyél, az injektoros tehát télen sincs gond az indítással és van hozzá gyárilag hatalmas futárdoboz. Nem gyors, de keveset fogyaszt és nagyon kevés karbantartást kér, amit ha megkap sose megy tönkre.
2018. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2018. febr. 1. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hali.


Nálunk is van kettő céges robogó. Van egy TGB meg valami olasz gyártmányú mit tudom én micsoda. Nyáron, meg amikor jó idő volt, akkor mentem vele, helyben azon a településen én vittem az ottani címeket, amíg be nem kellett segíteni az autósoknak, mert már nem győztem. A TGB-ről pozitív véleményeket tudok csak mondani. Egyszer sem volt olyan, hogy meg állt volna alattam, akár ez, vagy a másik. (A többieknek sikerült össze hozni, na mindegy.) Azt leszámítva, hogy egyszer nem figyeltem a benzin szintet, és hát... Kifogyott alólam a nafta. :D Pont a főnök volt a diszpécser akkor, hát mit mondjak... Égés volt. xD


Lényeg.:


Ha nem vagy valamilyen tehetős, akkor valami Yamaha-n kellene gondolkozni, az én véleményem szerint. Mentem már Yamaha robogókkal anno, olyanokkal is, amiket szoktam látni, hogy pizzáznak vele (típusokat ne kérdezz, mert nem tudom), és nekem pozitív véleményeim voltak azzal kapcsolatosan. Van amelyik nem megy,

az ráadásul még alig eszik is valamit, és van amelyik megy, de gyakorlatilag fillérekből meg tudod javíttatni. Van több variáció.


Ha viszont kicsit többet rá akarsz és tudsz szánni egy motorra, akkor én mint mondtam, a TGB-t tudom ajánlani. :)


Árat ne kérdezz, de biztos vagyok benne, hogy drágább mint egy Yamaha, vagy bármi más.


Nem olyan, mint a négy kerék, és nem is olyan vele dolgozni, mint egy autóval. Nyáron és/vagy jó időben nagyon kaffa, még jól is érzed magad, illetve kisebb utcákban, közökben jobban tudsz vele mozogni, mint egy kocsival, de tegyük hozzá, hogy itt a baleset kockázata még erőteljesebb, hiszen ha téged valaki szabálytalanul oldalba csap egy autóval egy alárendelt útról, ráadásul nem is 50-el, akkor ha pár töréssel megúszod, az a jobbik eset. Számolni kell azzal, hogy ha tönkre megy a motor például egy baleset végett, akkor te is mész a kórházba, és a motor addig pihen. Rengeteg kiesés a melóból, és addig is ingyen élsz, mert táppénzt nem kapsz, vagy csak minimálisat (bejelentéstől is függ), és ugye üres napra nem jár pénz, mivel nem dolgozol/dolgoztál addig is.


Ha pedig te úgy érzed, hogy tudsz magadra vigyázni, tudsz közlekedni, és még vigyázol is a motorra, még a pörgősebb idő-közökben, napokban, akkor nem kell annyiszor szervizelni, mint azoknak az állatoknak, akik már az első kanyarnál tépik neki 60-70 meg 80-al, lakott területen. :)


Az ételhordó táskát/dobozt láttam már kétféle képpen is megoldva. Vannak ugye olyan gyári kialakítású robogók, melyekre alapból gyártanak ilyen dobozt, úgymond tartó rudakkal, amiket fel kell fogatnod a motor bizonyos részeire. Illetve láttam már olyat is, hogy valaki egyszerűen heggeszt fel vasakat a motorra, és arra fogatja fel külön ezt az ételhordó dobozt. Láttam már saját készítésű ilyen "amatőr" megoldással tákolt dobozt, amibe akár kettő ételes táska is belemegy. Például a cipzáros. Ha pizzát számolunk, akkor egy olyan táskába belemegy hat, tehát 2×6 azaz 12db pizzát tudol kivinni egy kanyarral.


Bocsi a regényért, csak nem tudom, hogy ezeket a dolgokat úgy át gondoltad-e.


Tudnék még mesélni bőven, csak fáradt vagyok, meg hát így csak össze vissza írkálnék. :D


Szép napot/estét!


// Egy pizzafutár

2018. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!