Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélynek egy autót...

Magánszemélynek egy autót lízingelni éri meg vagy törleszteni? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok?

Erősen elgondolkodtam ezen.Ugyanis, a lízingnél a szervizköltségek nem az üzembentartót terhelik.


A tágabb családi körben van egy orvos család.

Az apuka csak Renaultokat vesz, 3-4 évente cseréli őket.Ha kijön az új modell, lecseréli, a régi meg beszámíttatja.Viszont, ő hitelre szokta,de amennyit ő keres, abból könnyű lenne akár egy BMW-t is törleszteni.

A vicc az, hogy nem is megy sokat a kocsikkal, kb 80 ezer van bennük, amikor lepasszolja őket és mindig csúcsfelszereltséggel veszi.


2018. febr. 4. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Autót ma már csak lízingelni tudsz, kivéve ha személyi vagy jelzálogkölcsönt veszel fel.

Az is lízing amikor bemész a kereskedőhöz és kihozol egy új autót "hitelre" itt a bank lesz a tulajdonos és te az üzembentartó. Itt a banknak fizeted a havi részletet és kell 20% önerő is.

A másik lízing amire te is gondolsz az az, amikor a kereskedőnek (rajta keresztül a gyártónak) fizeted a havi részletet. Ennek sokkal magasabb díja mint az előzőnek (egy alapfelszereltségű Fabia kb. 70.000 forint havonta), és km korlát is általában 10-15.000 km/év. Itt 4 évente új autóba ülhetsz, de lehetőség van zárt végű lízingre is amikor megveheted az autót.


Én is gondolkoztam mindkettőn, és arra jutottam hogy mivel legalább 8 évig meg akarom tartani a kocsit az első az és olcsóbb megoldás.

2018. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen ismerőseim. 4-5 évre hitelezik a kocsit, amikor lejár a hitel cserélik be az újba és fizetik az új hitelt. És alig mennek.

Én a hitelre szavazok. De manapság nem is feltétlenül kell autóhitelben gondolkozni. Egy személyi kölcsön praktikusabb lehet (ha nem túl nagy összegről van szó)

2018. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi éri meg? Gyűjteni, kp-ra megvenni!
2018. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Ha hirtelen kell egy kocsi, igen működik.


De, új autót vagy pár éves használtat senki nem vesz kp-ra, főleg 8-9 milliós autókat.

Még az orvos rokon is hitelre veszi,neki úgy kényelmes.A házán is van, de annyi a havi bevétele, hogy meg sem kottyan nekik, hogy havi 150 ezret kell fizetni csak a hitelekre.

2018. febr. 4. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva. Jófogásra felmész. Nézel betanított német melót.

1 évet kintvagy és kb 6 milliót félreraksz(tobbi kaja,telefon stb) kapsz érte itthon is minimálbért (bejelentenek ide es oda is). Van 6 milliod.

Leteszel egy rendes szakmat minősítéssel együtt és kb 3 millio el is megy, de marad mèg 3. Azalatt az 1 év alatt megtaniltad a nyelvet is. Szakmával kimész még egy évre 10-12 milliót elraksz.

Kész az új autód!

Nem kell 5-10 éves hitelbe bocsátkoznod, s 2 év alatt megkerested 3 autó árát+tudsz egy nyelvet+szakmát kaptál+bármikor mehetsz kintre dolgozni

2018. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!