Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy zajlik egy autó eladása?...

Hogy zajlik egy autó eladása? Magánszemélytől magánszemélynek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy autó kb 15 éves VW.A kocsi papírjai azonban nincsenek meg. Ezeket hol lehet kiváltani?

Illetve hogy zajlik egy adás-vétel? Gondolom át kell íratni a tulajdonos nevét meg ilyesmi?

Ha bontóba adom le, akkor mennyit kel fizetni?

Köszönöm a válaszokat, én ehhez nem értek, tulajdonképpen nem is én vagyok az autó gazdája, csak érdeklődöm.


2010. febr. 6. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Eladást csak adás-vételi szerződéssel érdemes végrehajtani. /erre van formanyomtatvány/ Mielőtt megvennétek, érdeklődjétek meg, hogy mely papírok azok, amelyeknek biztos, hogy meg kell lenniük. Pld. törzskönyv. Bontósnak mi szintén adásvételi szerződéssel adtuk el, mert így volt a legtisztább az ügylet. Egy hónap múlva lejárt volna a müszakija. A bontóst két hónap múlva /lejárt müszakival!/ kapták el Böhönyén. Vidáman furikázott. Nekünk kellett tisztázni az okmányirodában, hogy miért volt nála a kocsi. Szerencsére vittük az adás-vételit, így neki kellett viselnie a konzekvenciákat.
2010. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt a törzskönyvet vagy mit hogy lehet pótolni és a formanyomtatványt honnan lehet megszerezni, letölteni?

Abszolút kezdő vagyok a témában..

2010. febr. 6. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!