Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ tuning visszafelé?

MZ tuning visszafelé?

Figyelt kérdés

Üdv, kérdésem elsőre furcsán hangzik. Elmagyarázom mire gondoltam. Tehát arra gondolok, hogy (ugye 125-ös Etz ről volna szó) milyen 50-es henger passzol az Etz-re viszonylag minimális esztergályos munkával? Gondolom, hogy a tőcsavarok, illetve egyebek átalakítás nélkül nem passzolnak. De mégis melyik henger passzol úgy, hogy ne kelljen a hengeren nagyon sok módosítást végrehajtani?


Ezt a módosítást azért tervezem, mert szeretnék indulni 50 ccm-es kategóriában versenyeken, és szerintem jó alap egy Mz blokk. Nem utcára használom!!! Jobban bírja, meg alapból 5 sebességesre lehet alakítani.



Ha valaki szerint hülyeség a kérdésem, vagy nem ért vele egyet, vagy csak kioktatni szeretne, vagy lebeszélni róla, meg azt mondani hogy más alapnak jobb, kérem NE tegye. Szépen megkérem lapozzon tovább! Tudom, hogy mit kérdezek, van motorom, nem is egy, és kérek mindenkit csak a kérdesre válaszoljon! Köszönöm :)



2018. febr. 4. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
egyszerünbb belerakni egy simsonblokkot vagy valami modernebb sport 50ccm es blokkot
2018. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# erted-e a kérdést?

Milyen 50es blokk megy rá a legkevesebb átalakitással. Erre sorolsz fel random 50es blokkot.


Pontos blokkot nem tudok neked mondani, de jofogason kérj adatokat blokk eladóktól, pár órába beletelik de biztos megoldás.

2018. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2# erted-e a kérdést?

Milyen 50-es henger passzol az Etz-re?


Kérdező: Ki tudja? :)

2018. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belerondítok a terveidbe, de az ETZ már akkor elavult volt amikor elkészült. Régi és nehéz az a blokk. Mennyit is tud, 10 lóerőt?


Mondjuk egy jobb AM6-os blokk 6 sebességes váltóval alapból tud 6,5 lóerőt, pici tuninggal ennek a dupláját.


Az ETZ blokkban van egy hatalmas főtengely 58 mm-es lökettel ami már eleve nem teszi lehetővé a magas fordulaton való üzemelést ami az 50-es szúnyogoknak az alap.


Csak nézz körül a többség mivel versenyez. Ha az ETZ lenne a tuti 50 es hengerrel, akkor már lennének páran vele a pályán! :D

2018. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még valami: Az ETZ furata 52 mm, lökete 58 mm. Ehhez kellene keresned egy olyan hengert ami csak 20 mm furatú. Az ETZ csapszege 15 mm átmérőjű...

:D

2018. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy retro futamokra kellene. Nyilván nem a mai am6-okkal meg hasonlókkal akarnék versenyezni.
2018. febr. 4. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!