Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyan autóm van, amiben...

Ha olyan autóm van, amiben gyárilag nincsenek biztonsági övek, akkor milyet szerelhetek be?

Figyelt kérdés
Amúgy nem ilyenem van, szóval elméleti csak a kérdés. Nem is kell olyan sokat visszamennünk, gondoljunk csak a legelső Zsigulikra, hátul még nem volt biztonsági öv. De ott későbbiekben már volt, szóval ott szerintem megoldható egy ilyen későbbiből bontott/ahhoz vett beszerelése. De mi van akkor, ha egy adott autóból sosem készült olyan változat, amiben lenne biztonsági öv? El tudom képzelni, hogy az 50-60-as években még voltak ilyen autók. Ilyenkor hogyan kellene hivatalosan eljárni egy ilyen átalakításkor? Nem hiszem hogy csak berakom és kész. (Gondoljunk a 4-5 pontos övekre (természetesen bukócső nélkül). Azokat sem lehet beszerelni közúton használt autókba, holott nagyobb biztonságot nyújtanak (bár mondjuk az alap övek sem rosszak, amikor az elszakad akkor ott szerintem úgy is vége a történetnek).)

2018. febr. 5. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért akarna valaki mindenáron övet olyan kocsiba, amiben gyárilag nincs, és nem is készült olyan változat.

Ezeket a kocsikat nem használja mindennap az ember. Kiállításra meg nem pályán megy vele 5 utassal...

A műszakin meg átmegy ahogy gyárilag kiadták.


Nekünk van egy 38 éves nagypolskink, nem tettünk bele hátra övet, nincs is gyárilag. És az elsők sem utomaták.

A 29 éves Nivába tettünk Utólag az egyik oldalra hátra, hogy a gyerekülést be lehessen kötni. De a Niva napi használatban van.

2018. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

El kel menni a megfelelő izébe,és be kell szerezni a hivatalos hogyhívjákot.

Ha ez megtörtént,akkor be lehet szereltetni de csakis az erre szakosodott izében

2018. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rėgi skodámban hátul nem volt öv. Nem is kellett beleszereltetni. Anėlkül is használható volt.
2018. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, tudom hogy használható. Viszont évente szoktam egy-két olyan "őrültet" látni, akik 60 éves vagy öregebb autókkal járnak és kíváncsi voltam, hogy ha napi használatban van az autó (erre is van példa) akkor ott hogyan lehetne megoldani. Én biztosan szerelnék bele, ha nekem ilyen autóm lenne.

2018. febr. 5. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
HA nincs benne, akkor nem is szerelnék bele, minek.
2018. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"legelső Zsigulikra, hátul még nem volt biztonsági öv"

De a kiépitett helye az megvolt, csak be kellett csavarni az övek rögzitőit.

2018. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!