Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan aki 'szeret'...

Van itt olyan aki 'szeret' autószervizbe járni?

Figyelt kérdés

Nyilván senkinek sem a legkedvesebb időtöltése szervizbe járogatni, de van-e olyan közületek aki nem savanyú szájízzel jön el a szerelőtől?


Személy szerint én rühellek, annak ellenére, hogy nem sokat kellett vinnem kötelező szereléseken kívül mivel új autót vásárolok. Ennek ellenére ha elégedetten is jöttem el a szemvízből másnapra tutira megváltozott a véleményem.

Amit mindennél jobban utálok az itthoni műhelyekben:


-A hozzáállásukat amiért végtelenül belesz*rnak abba amit csinálnak és persze semmi felelősségvállalás.

-Az iskolázatlan, inkompetens szerelők tömkelegét akik youtube videókból próbálnak szerelni

-A kétes arcú embereket akik suttogva beszélnek a szerelőkkel majd jókat röhögnek miközben az autódat szereli

-A jó minőségű alkatrészekkel való spórolást.


És még sorolhatnám. Nem utálkozni szeretnék ezért inkább azokra a véleményekre lennék kíváncsi akik pozitívan csalódtak mintsem negatívan.


2018. febr. 5. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nekem nincs bajom, mert mindig megnézem hova megyek (ajánlás, bizonyítható munkavégzés, értelmes szerelő vagy kapcsolati ember...)

Ahova nagyobb dolgok miatt viszem időnként, ott elején megmondta az ember hogy csak Lemförder lengőkart rak bele, nem vállalja az olcsóbbat.

2018. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rossz szervizbe jársz, ennyi.


Én is voltam már nagyon sok lehúzós, méregdrága, kontár szervizben.

Ahova általában járok (hozzáteszem szidni divat márkaszervizről van szó), sosem volt még savanyú szájízem eljövetelkor. Inkább ellenkezőleg. Örülni szoktam hogy egy nagynak tűnő probléma milyen egyszerűen megoldódott.

De akár csak egy olajcserekor is inkább jó érzés a tudat, hogy friss olaj, szűrők vannak az autóban és alul-fölül át lett nézve, minden rendben. :)

2018. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Nemrég jöttem el a szervizből, hogy időpontot kérjek. Bosch márkaszerviz és egy 2008-as bmw 320d-n kéne termosztátot cserélni. Üzletvezető azt mondta, hogy ilyet még nem látott, főleg nem alulról, úgyhogy majd megnézi videón és holnap majd valamikor hív. Ezután beszálltam és szélsebesen jöttem el. A számát már letiltottam, hogy ne is érjen el...
2018. febr. 5. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ahol eddig voltam "szerelőnél" mind márkaszerviz, mind maszek, lófingot nem ért amit csináltak.

Legutóbb EGR problémával álltam szemben, 3 márkaszerviz sem tudta megmondani mi a jó franc lehet.

Azzal mentem oda hozzájuk hogy rángat az autó, melegen nincs alapjárat, és ugrál a fordulatszám.

Közöltem velük hogy az EGR szelep egy jófajta kínaira lett cserélve 1.5 éve, valószínű az rossz, cseréljék ki.

Márkaszerviz 1:

Rádugták a gépre, semmi hibakód, majd visszaadták az autót azzal hogy mit rabolom az idejüket, hibátlan az autó takaroggggyá innenelfele...

Márkaszerviz 2:

Elmondtam a kis mondókát mint az előbb, elvitték az autót.

Itt bemehettem a műhelybe, hümmögtek fölötte 10 percet, majd ránézésre, felemelés nélkül megmondták hogy a stabilizátor rúd (pár héttel előtte lett cserélve, az is egy vicces sztori :D) ki fog esni és baleset lesz a vége, ja és amúgy folyik a termosztát (nem) meg rossz a fék (nem), ők egy teljes fékcserét javasolnak.

Itt szépen megköszöntem és távoztam.

Márkaszerviz 3:

Itt is a kis sztorival kezdtem, gépre dugja, semmi.

Mondom neki hogy esetleg nézze már meg az EGR-t amit az előbb említettem.

Mivel fiatal vagyok, a szerelő meg egy 40 év körüli ember volt, úgy leugatott hogy majdnem ráhívtam a sintért... Kezdett azzal hogy ő már akkor autót szerelt amikor én még meg sem születtem, meg ő profi és egy ilyen fiatal srác aki nem ért hozzá az ne szóljon már bele a dógába a jómunkásembernek.

Hát mondanom sem kell hogy ez a kapcsolat is kérész életű lett.


Értek az autókhoz amúgy is mert hobbiból is szeretem szerelgetni (meg komolyabb dolgokat is csináltam már mint komplett futómű és fékfelújítás).

Most viszont nem volt kedvem foglalkozni a problémával így a könnyebb utat választottam, ami mint bebizonyosodott sokszor a nehezebb. Persze az EGR-t is nekem kellett kicserélni és jó is lett az autó.

Gondolkodom egy autószerelő szakma letételén, de csak hobbiból, semmiképp nem leszek szerelő... rendes végzettségem van, van jó állásom is, de ha megfizetnék és nem ilyen, a munkájukra szaró dilettáns hülyék lennének a szerelők meg a vezetők, akkor simán lecserélném az elegáns ruhát egy koszos kantáros nadrágra meg munkavédelmi cipőre.

2018. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én attól kapok hányingert, amikor valaki a csilivilli pár éves szarát elviszi egy köztudomásúan olcsó szerelőhöz, de azért elvárja tőle nagy mellénnyel, hogy legyen fényesre nyalva a sgge mellé.

Utána meg megy fikázni a netre a szerelőket, holott sokan a saját tudásuknak megfelelően "árazzák be magukat" vagyis benne van a pakliban, hogy nem fog valami sikerülni.

De szarevőkémnek annyi esze már nincs, hogy ezt felismerje.

2018. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szeretek, legjobb haverom maszekba csinálja otthon, jó légkör, ért is hozzá, munkadíj nincs, alkatrészt kedvezménnyel kapom, csereautót kapok. Persze ehhez kell jópár év barátság együtt átélve sok hülyeség, meg az hogy villanyszerelőként, ausztriában dolgozva(Bécs), kedden felhív délután hogy gáz van a villannyal, meg kéne csinálni, munka után autóba be, és kedden este 9 körül nekiálltam neki javítani, majd hajnali kettőkor befejezve vissza bécs.

Na így szeretek én szervízbe járni. Ha más helyzetben lennék akkor szerintem nem ilyen véleményem lenne.

2018. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi baj van a videóval! Legalább nem akart nekiállni tudatlanul egy olyan munkának, amit még nem csinált. A márkaszervizek is adnak ki hivatalos oktatóvideókat a javításokról a szakembereik részére. Ma már nincs külön ember arra, hogy mindent elmutogasson a segédnek, a videó pedig sokkal jobb egy rajzokkal bemutatott szervizleírásnál.
2018. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én igen, van egy szerelőm, spéci szervíz, már szinte barát a szerelő (több autóm van, sokat járok hozzá, de nem azért mert rosszak az autók, csak sokat megyek). A jó kapcsolatot én erőltetem, azért, hogy ne verjen át, meg ilyesmi. Mindig boldogan jövök el tőle, mert szinte mindig jobb lesz az autó, mint volt. Pár órás műveleteknél ott állok végig mellette, azért ez sem gyakori.
2018. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szeretünk-e vagy nem, de ahová vigyük a gépeket ott rendbe is teszik, hogy utána csak tankolni, menni kelljen vele. Magyarán mi még nem faragtunk be.


Ez nyilván pénzízű, de az autó ezzel jár.

2018. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy apró megjegyzés: a youtube-os szerelőkkel nincs is baj, mert aki a youtube-on megnézi például, hogy mondjuk egy 2.5 TDI Audin hogy kell beállítani a vezérlést, akkor azt tudom, hogy tényleg jól akarja megcsinálni, én inkább az ilyen "majdéntudomhogykell" szerelőktől menekülök.
2018. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!