Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt?

Autó vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Kis segítséget kérnék azoktól akik jobban otthon vannak az autók világában.Most szereztem meg a jogosítvány,jelenleg dolgozom és összeraktam elegendő pénz egy autóvásárláshoz.Több helyen utána néztem olvasgattam de hátha itt is találok értelmes választ.Ez lenne az első autóm,tehát kezdésnek mit ajánlanátok? én amikor gondoltam vagyis nézegettem: a golf 4,honda civic,suzuki swift(újabbak) vagy ignis esetleg amik konkrétak,de esetleg valami toyota vagy opelek közül ? G astra? Mindenképp benzines,manuális városban használva főleg,de ha kell nagyobb távolságra is 100-500km-t is bírja.A fogyasztása ne legyen az egekben és alkatrészt könnyen jó áron lehessen hozzá szerezni,valamint a meghibásodási arányok motorikusan elektronikusan ha van is ne a teljes kocsi cserélésével járjon..stb szóval a lényeg hogy első autó lenne.De nem szeretnék nagyon alá adni hétköznapi használtra egy megbizható kevesebb törödést igénylő kocsira gondoltam.Olyan most kapható akár 2000 feletti évjáratú esetleg és mindezekre tudok áldozni 500.000-1.000.000Ft-ot alatta semmiképp! Köszi ha olvastad és van jó tipped!

2018. febr. 5. 23:15
 1/5 Moncsi1234moncsii válasza:

Én mindenképpen javaslom az opelt mint márkát. Astra vagy vectra is nagyon jó te ha nem riadsz meg a kis mérettől akkor corsa is szóba jöhet. Suzuki hiába igénytelen ha jó darabot fogsz ki évekig nem nyulsz hozzá,de ha belecsúszol valakibe vagy beléd csúsznak dobhatod el a kocsit mert anyagi csőd (ismerősbe mentek bele wagonR rel a g astrájába. Astrán pár karcolás a suziba meg leszakadt a hűtő totálra tört az eleje megcsúszott a motor).

Nekünk f astránk volt annyiért amennyid van már simán veszel 1 patika állapotút. Keveset kell rá költeni, olcsó bele az alkatrész. 4.5L fogyasztás városban.

2018. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól gondolkodsz. Városba benzines, és japán vagy német márka. Suzuki Swifttel motorikusan nem lesz bajod, de ebből mindenképp 2005-2006 körülit érdemes venni (tehát az újabb fajtát), a régit nem. (A régi swiftis jó motorikusan, de a kaszni papírból van.) A fogyasztása is jó.

A Civic és a Golf is jó választás, de nagyon meg kell nézni az állapotát. Sok túlhajtott, chiptuningos példányt találni ezekből... Ezek közkedvelt modellek a tinik körében.


Persze minden autónak meg kell nézni az állapotát, a márka és a típus még nem garancia semmire. Mindegyikből tudsz kifogni jót és rosszat is.

2018. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1:

"ha belecsúszol valakibe vagy beléd csúsznak dobhatod el a kocsit"


Azért azt tegyük hozzá, hogy ez csak a régi modellekre igaz. Az újabb suzukik, értsd 2005 utániak már megfelelő anyagokból készültek, és 4-es 5-ös töréstesztet értek el. Azoktól már nem kell félni.


Esetleg ott a Seat Ibiza is, vagy a Skoda Fabia/Octavia.

2018. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
G astra, Corolla, Octavia, Fabia
2018. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Első generációs Audi A3, szépeket lehet kapni már 1 milla alatt is. Nem több a fenntartási költsége sem, mint egy 4-es golfnak. Azt a kis kasztnit egy 1.6-os motor is szépen viszi már. :)
2018. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!