Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumi hang "futómű csere" és...

Gumi hang "futómű csere" és beállítás után?

Figyelt kérdés

Volt korábban egy balesetünk, ami után volt egy adag helyreállítás, és futómű beállítás is mert félrehúzott az autó. Lehetne erről is mesélni, egy külön sztori az egész. Azt tudni kell, hogy ahol állították, nem a legjobb hely, de hétvégén csak ott volt rá lehetőség.


Néhány hiba miatt elvittem újra egy szerelőhöz, ismerős ismerőséhez, tehát kicsit megbízhatóbb.

Lecserélték mindkét oldalon a lengőkart, teljes kormányösszekötőket, stabilizátort. Utána be is állíttatták a futóművet egy megbízható helyen.


Elhoztam a kocsit, nem tapasztaltam semmi extrát (pár km-t kellett jönnöm vele)


Este megtettünk vele 60km-t. Azt vettem észre, hogy 50-60km környékén marha erős hangja van a jobb oldali keréknek. (valszeg a keréknek).

Olyan mint amikor lecseréltetem a nyári gumit a télire. (olyankor meg is cserélgetik a gumikat a kopás miatt). Nagyon erős suhogó hangja van.

Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy a jobb oldali ajtón nincs rajta a kárpit, így jobban átjön onnan a zaj mint a bal oldalról.


Holnap elviszem a szerelőnek aki meghallgatja. Egyelőre én is arra gondoltam, és ő is, hogy mivel nem volt rendben a futómű előzőleg, ezért a gumi nem kopott jól, most emiatt van más hangja.


Mit gondoltok?

Ma majd megnézem világosban is, látok e rajta rendellenes kopást, a sötétben nem volt rá nagyon alkalmam.



2018. febr. 7. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szét volt szedve a helyreállításhoz az autó belseje?
2018. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, motortérbe nem másztak bele.


Felemelték, kerekeket lekapták és ott kikapták amit kell. MAx leszedték a motortakaró műanyagot lentről. Tudtommal beljebb nem kell menniük a futómű miatt.

Később még a középső kipufogó dobot cserélték, de ahhoz se kell jobban lebontani a kocsit.

2018. febr. 7. 10:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Van benne elèg nyomás? Kevès nyomás mellett szèp hangja tud lenni
2018. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem mindkét gumi képét, a felső kép a jobb oldali.

Én nem nagyon látok rajta rendellenes kopást, de lehet csak én nem vagyok gyakorlott benne.


[link]

2018. febr. 7. 10:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Tegnap hazafele megálltunk egy benzinkúton és nyomtam mindegyikbe, kb 2.2 bar-ra lett belőve mindegyik. Nem változtatott rajta.
2018. febr. 7. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
"ismerős ismerőséhez, tehát kicsit megbízhatóbb. " Ez már rég rossz. Egyébként simán lehet a hiányzó kárpit miatt. El kell vinni egy valóban hozzáértőhöz
2018. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ismerős ismerőse annyit jelent, hogy nem egy ismeretlenhez.

Egyébként rendes szerviz műhelyről van szó, igaz egy kisebbről.


A környékemen az itteni nagy szerelő műhely arra nem volt képes, hogy a fék "szerelés" után a kéziféket beállítsa, rendesen visszarakja a kerékjárati dobot (tolatásnál beleért a műanyagba a kerék), vagy arra, hogy foglalkozzon a félrehúzó futóművel, bár kértem rá. Pedig ez egy valóban nagy szerviz, ahol műszakiztatnak is, hatalmas épülettel, több emberrel, stb. Nem sufniműhely. Elvileg, gyakorlatilag gány az egész.


A kárpit hiánya okozhat nagyobb zaj beszűrődést, de előzőleg nem volt ilyen hangos, és akkor se volt még fent a kárpit.

2018. febr. 7. 11:57
 8/11 anonim ***** válasza:
A baleset utáni helyreállításra gondoltam a szétszedésnél. A karosszéria munkákhoz sokszor szét kell szedni a belsejét is és ha nem, vagy nem jól rakták vissza a szigeteléseket, az is okozhat ilyen megnövekedett zajt.
2018. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, így értem már:

A karosszériához nem nyúltak most hozzá. Az ajtóra eddig se volt feltéve a kárpit, és csak tegnap óta csinálja.


Jó esély van rá, hogy csak a gumi, de (remélem) majd kiderül.

2018. febr. 7. 12:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Cseréld meg az elsőt és a hátsót, akkor azonnal kiderül.
2018. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!