Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccm-es robogó hengert...

50 ccm-es robogó hengert mekkorára kell felfúrni?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy saját magam próbálom meg a motorom dugattyúját lecserélni. Eszterga adott, hónoló adott, már csak az érdekelne, hogy például egy 41mm-es névleges jelzésű dugattyúhoz mekkora henger furat méretet kell létrehoznom?

Gondolom a hónolás előtt 4-5 század előnagyolt méret az megfelelő, de mennyivel kell a névleges 41mm felett lennie, mikor a hónolás is elkészül ? Vagy esetleg pontosan 41mm-re kell készítenem és a dugattyú mínuszos ?


2018. febr. 8. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Töltsd le a netről a mocidnak az első túlméretes adatait. A dugattyú vásárlásnál, vagy készítésnél nagyon ügyelj arra, hogy ne legyen túlságosan pontos, mert akkor úgy jársz mint én, ezer km után meghajtottam és beállt..a gyűrűkről se feledkezz meg.


Tudom nem ez volt a kérdés. a választ a gúglin a fórumokban megtalálod.

2018. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lökettérfogatot a henger méretéből számolják, vagyis az az adat.

A dugattyú a minuszos, ráadásul jobban tágul (alu), mint a henger.

2018. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A lökettérfogattal nem tudok foglalkozni. Végül is a dugattyú méret sem lényeges adat mivel az tényleg mínuszos, de gyűrű méret is mínuszos ha össze van rakva ?
2018. febr. 9. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!