Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H - hogyan tudom...

Opel Astra H - hogyan tudom beállítani, hogy fűtéskor NE a klímával fűtsön, csak simán a ventillátorral?

Figyelt kérdés

Még nem sikerült teljesen kiismerni a műszerezettséget. Reggeli indításkor, mikor a fűtést bekapcsolom, egyből indul a klíma, meg is rándul a motor.

Nekem elég lenne simán a ventillátor, mert ilyenkor erőtlenebb a motor, és többet is fogyaszt, de hogyan tudom kiiktatni a klímát?


[link]



2018. febr. 9. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A klimát külön a fedélzetin tudod ki/be kapcsolni. Jó szarul lett megcsinálva.
2018. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a klímakompresszort!

Az alsó középső nagy tekerőt nyomd meg és a menüben vedd ki az X-et a klímánál! Utána ha innen kilépkedtél a kijelzőn az alsó sorban ahol a hőfokot és a klíma dolgait írja ki, Eco felirat jelenik meg. Ekkor ki van kapcsolva a klíma.

2018. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Klíma az párátlanít fűtésnél, nem pedig fűt. Ez még nem olyan modern hogy meg tudja fordítani a forgásirányát (tehát tudjon hőszivattyúként is üzemelni).
2018. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, külön Neked kedves köpéső, sikerült!

Utolsó: igen, parátlanításra szolgál, de télen én feleslegesnek tartom. Többet is eszik, illetve hidegen amúgy sem jó nagyon pörgetni, a klíma meg még plusz terhelést is ad(na) neki. A jó öreg F Astrámna sem volt klíma, tökig állított szélvédőre fújással hamar levitte a párát, nekem annyi tökéletesn elég. :)

2018. febr. 10. 18:11
 5/10 A kérdező kommentje:
‘mármint középső! ( ezt hogy tudtam így elírni!? :) )
2018. febr. 10. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Hidegen az alacsony fordulaton való terhelés illetve a nagy gázpedál állás a káros nem pedig a pörgetés.
2018. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyebként a belső levegő keringetés melleti AUTO gomb az mire szolgál?
2018. febr. 10. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Az "Auto" gomb, ha be van nyomva és világít rajta a led, akkor a hőfokon kívül ő állítgat mindent. Befúvás irányát, erősségét. Nálam 99%-ban erre van állítva.

Nyáron pl a fölhevült autóban nagyon erősen kezd el fújni, hogy minél gyorsabban lehűtse. Aztán szépen fokozatosan visszavesz. De ez igaz fűtési üzemben is.

A klímát én sem használom a téli időszakban. Párásodás így sem nagyon jellemző szerencsére. Talán csak esős időben fordul elő, mikor vizes ruhával szállok be a kocsiba. De olyankor a befúvás irányát a középső alsó tekerővel átállítom csak szélvédőre (Auto gomb ledje ilyenkor kikapcsol) és hamar lefújja. Utána visszanyomom "Auto"-ra.

A klímával kapcsolatban még csak annyit, hogy ahogy a kezelési útmutató is írja, rövid időre érdemes időnként télen is bekapcsolni. Én pl havonta egyszer szoktam pár percre. Ennyi elég. Ugyanis a hűtőközegben lévő olaj "keni" a klímarendszer tömítéseit is. Ezért szükséges, hogy időnként megforduljon a közeg a rendszerben. Így a tömítések nem száradnak ki, nem repedeznek ki és sokáig gáztömörek maradnak.

2018. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyen hasznos válaszban bizony nem is reménykedtem! Nagyon köszi. Remélem Te is meg vagy elégedve a Te Astráddal, én csak 1 hete vettem de imádom! 😊
2018. febr. 11. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg vagyok vele elégedve. 7 éve vagyok H Astra tulaj. Bár épp most vettem új autót. Vagy e hét végén vagy jövő hét elején helyezik forgalomba és hozhatom el. Egy K Astrát.

A H-t úgy volt hogy eladom, ha megjön az új autó. De most úgy vagyok vele, hogy nem egy hatalmas költség a fenntartása, hibátlanul teszi a dolgát, ezért marad második autónak. :)

2018. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!