Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miként érdemes belőni az...

Miként érdemes belőni az autóm árát?

Figyelt kérdés

Van egy másodikként használt autóm, nem ér sokat, de már nincs rá szükségem.

A típus/kor társai 180-tól 350 ezerig vannak meghirdetve átlagban.


200 ezer forintot szeretnék érte minimum, de ezen az áron már inkább csak becsületesnek tűnő, korrekt "magyar" embernek adnám.(meg úgy alapból is ilyen emberrel szeretnék csak üzletet kötni)


Azért a dilemma, mert 2 éve már megpróbáltam eladni, de akkor nem igazán akartam, csak jó pénzért. (mert úgy voltam vele,hogy ha megfizetik vigyék, húgyért-szarért viszont tökéletes lesz nekem, azért nem adom oda)


Főként "olyan" emberek kerestek meg akiknek vasszöget nem adnék el, nemhogy autót.

Akkor 260 ezerét tettem fel, ugyan így 200+ árat szerettem volna érte, hogy alkudjanak 30-40-et és biztos boldogok lesznek.

Viszont így csak az a réteg jött aki 150-ről indított, a becsületes embernek szerintem nem volt pofája 40-50-et alkudni ilyen árban, viszont a leírásból tudta,hogy nem ér ennyit az autó, ezért meg sem kerestek.


Na mindegy, egy szó mint száz, a kínálatot megnézve bőven megéri az autó a 200 ezret, de vannak hibái, és bár én bízok ebben a kocsiban mert sosem hagyott még ott, de nem merek olyat mondani,hogy ez garantáltan nem rohad le, mert 20+ éves.

Ha feldobom 200-220-ért, hogy nem alkuképes akkor vajon ellehet úgy adni,hogy ide jön valaki, és azt mondja,hogy megadom a kért árat?


Mi a jobb taktika, magasabb áron alkuképesre belőni, minimális összeget rátenni arra amit valóban szeretnék, és nem beszélni alkuról amíg a vevő nem mondja, vagy jobb fix áron hirdetni?


2018. febr. 10. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Alku nélkül tedd fel, különben rád rohad.

Ha nem xarakodsz már két éve eladhattad volna olyan áron, mint amit most szeretnél kapni érte.


(Örülj neki, ha el tudod adni, így is autóroncs temető az ország.)

2018. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
De bonyolult életed van! Ha egy öreg autó eladásán ennyit tökölsz, mit csinálsz, amikor komolyabb döntéseket kell hozni? Ha 200 ezret szeretnél, akkor hirdesd meg 200 ezerért, és írd oda, hogy FIX ÁR. Ha többet szeretnél, akkor hirdesd meg FIX 250 ezerért, és csökkentsd az árat 10 ezerrel mondjuk 2-3 hetenként, míg el nem viszik. Hogy kik fognak érdeklődni, nem határozhatod meg.
2018. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erre az oldalra nem érdemes ennél bonyolultabb kérdést kiírni, csak igazodom a válaszadók többségének értelmi szintjéhez a kérdés kiírásakor.

Azért mert egy autó öreg, még lehet jó, és ha tudtad volna értelmezni, akkor leírtam,hogy 2 éve nem akartam igazán eladni.

De nyilván neked könnyű a maximum 3 éves, szalonból vásárolt hitelmentes "autóból" roncsokról beszélni.Ha pedig egyik sem igaz az autóddal kapcsolatban amit előbb leírtam, akkor te is egy "roncsban" ülsz.

Az én 200 ezres autóm meg karban van tartva, ,műszakilag a toppon van (gumi,fék,kopó alkatrészek, és még rohadni sem rohad, de még csak korrózió sincs rajta.)

Csak 20 éves elmúlt, fapados, és egy városi kisautó, azért ér ennyit, nem pedig azért mert egy bontószökevény.

2018. febr. 10. 12:33
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

"Erre az oldalra nem érdemes ennél bonyolultabb kérdést kiírni, csak igazodom a válaszadók többségének értelmi szintjéhez a kérdés kiírásakor. "


Mennyire igazad van!

Én már nem is kérdezek ezen az oldalon . Felesleges...


A kérdésre visszatérve, nekem is van öreg Audim, 18 éves, de a világért sem adnám el, hirdetném meg. Miért?

Átlag kérdések, 18 éves autónál:

-karcmentes, hibátlan?

-mennyi engedsz a feléből?

-hány év garanciát vállalsz rá?

-teljesen fel van újítva?


Eladás után:

-kiégett a helyzetjelző, kérem vissza a pénzem

-nem működik a kürt, be fogom perelni

-el van törve a pohártartó

-az üléshuzat kiszakadt.

-az egyik illesztésnél a hézag 1 mm-rel nagyobb


Nekem erre nincs energiám, ha mégis másik autó kellene, ezt odaajándékozom az unokaöcsémnek és senki hisztijét nem kell hallgatnom.

2018. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarod kerülni a lókupeceket, akkor próbáld meg ismeretségi körben eladni valakinek. Kezdd el elhinteni egyre több helyen, hogy eladó szeretett kisautód, előbb-utóbb valakinek kelleni fog, maximum még engedsz is az árból valamennyit.
2018. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!