Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy volt taxit érdemes megvenni?

Egy volt taxit érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
ha elég olcsó, miért ne?
2018. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Szolgálati autóknál is van bennük km bőven ,arra sincs gari hogy szervizelték és ha igen tényleg javították e azokat . Taxik macerásabbak mert a profitot hajtják és kevés tag van aki ügyel rá , bértaxit meg jobban hajtsák . Én kihagynám .
2018. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Ingyen sem kellene!
2018. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem arról híresek, hogy akkor adják el amikor még szuper állapotban van. Inkább akkor, amikor már túl sokat kellene költeni rá.
2018. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem, mert ezekbe 5-6 év alatt simán belehajtanak 300 ezer kilométert, a taxisok a szereléseket is sufni műhelyekben csináltatják, csak azt ami feltétlenül szükséges.


A legjobb olyan autót venni, ami flottás autó volt multinál, ezeket 3 év/100 ezer kilométer után szokták értékesíteni, végig szakszervizben csinálnak rajtuk előírásszerűen mindent. Inkább ilyet alsóbb kategóriásat, mint egy volt közép vagy felsőközép kategóriás taxit!

2018. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Flottás autó multinál! ja! :D

Amikor megkapod a 130e km-es céges autódat ami úgy zabálja az olajat, hogy minden tankolásnál kell venned egy flakon olajat!

Meg aminek 10-12 liter a fogyasztása 1.6-os motor mellett!

Utána megpróbálod kideríteni mikor is volt az olaj cserélve és nagy nehezen rájössz, hogy közel 30e km óta nem volt cserélve!


és nem egy ilyen esetet hallani :)

2018. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Ja, flottás autó tök jó. Igaz, hogy üzemanyagkártyát is kapnak hozzá és 200-zal repesztenek, mert úgysem számít :) A főnököm kocsijában pl 20000 km van csak, de már után kell töltögetni az olajat, mindig 200 fölött jár.
2018. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha jó áron van és az állapota vállalható akkor simán.
2018. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 D. Brasco ***** válasza:
13%
Ilyen céges/flottas/extaxi autot sosem vennék....kivéve ha tudom ki hajtotta es hogyan...bar inkabb akkor sem.....
2018. febr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Barbell Deadlift ***** válasza:
58%

Akkor leírom a sok okoskodó kedvéért, hogy én hogy "hajtottam szét" a taximat.

Minden beindításnál ~1-2 perc járatás, az első 5-10 kilóméteren szigorúan 1500-2000 között használtam a motort, nem is előztem addig, amíg be nem melegedett (autópályán is úgy mentem, hogy max 2000 volt a fordulat, amíg nem lett meleg). Munka közben a km-ek nagy része ~1800-as fordulaton, 50-60 km/h-s tempónál ment bele, üzem meleg állapotban (50-60-al más rámenni egy kátyúra, mint 70-80-al). Leállítás előtt 1-2 perc járatás, mindig, akkor is, ha csak kis tempóval haladtam. Sose használtam tartósan 3000-es fordulat dölött, egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor mentem 4000-res fordulat fölé (természetesen azt is csak üzem melegen).

Szigorúan 15 ezrenként olajcsere, és nem a legolcsóbb anyagokkal dolgoztak a szerelők. Ha bármi hiba kijött, még azon a héten le lett szervizelve (futómű hibák, generátor csere, stb).

480 ezer kilóméterrel lett eladva, minden működött rajta, és úgy nézett ki, mint a többi ilyen autó, amiben "csak" 200-300 ezer km volt, csak éppen kevesebb, mint féláron.


Szóval ne vegyél taxit, inkább vegyél céges autót, aminek szervizkönyve van, és nem a kerületi szerelő csinálta, hanem a Porsche-Hungária, 10-szeres áron, és a tulaj hülyegyereke hétvégente elvitte versenyezni az 1,6 turbós Fordot, és padlógázzal indította a motort. Igaz, 4000 alatt ritkán volt a fordulatszámmérő, de legalább nem egy lepukkant taxis cseszte szét, hanem egy öltönyös úriember, ezt azért meg kell fizetni.

2018. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!