Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót van adás-véte...

Vettem egy autót van adás-vételi, kp-s fizetés volt 4 tanúval, erre most az ex tulaj feljelentett, hogy elloptam van nála is egy törzs könyv meg nálam is! Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételit aláírta? 2 tanú aláírta?

Ha megvan mind, jelentgethet ahogy akar, te nyersz vele.

2018. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltételezzük, hogy valóban a tulajdonostól vetted meg adásvételivel a járművet, akkor hiába próbál feljelenteni. Van adásvételi szerződés, ő is aláírta, innentől kezdve nem áll fenn a lopás.

Akkor van gond, ha tőle Okos Jóska üzembentartóval vagy kölcsönadásival "megvette", te pedig Okos Jóskától vetted adásvételivel. Ilyenkor Jóskának nincs joga eladni, te meg futhatsz a pénzed után. Más kérdés, hogy ilyen esetben az okmányirodában nem is írják át a nevedre az autót.

Az, hogy a tulajdonosnál is van törzskönyv, nem sokat jelent: autóvásárlásnál mindennapos, hogy "há' ennek még nem is vót, ez új korátúl az enyim", "erre nem is köll, ez nem nímettbű' behozott", "vót valahol, de mán annyit kőtöztünk, nem tudom" jelszóval eltűnik a törzskönyv, nem tudja átadni neked adásvételkor a tulajdonos, pedig meg kellene tennie.

2018. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Alá írta mindenki! A forgalmi még az ő néven van. A rendőrök is nevettek rajta,hogy mennyire bolond.
2018. febr. 12. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkora tróger hogy ha cingaró meg se lepődök .
2018. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem romától vettem!!
2018. febr. 12. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Ritka eset , vannak még csodák . De a roma nem létezik , indiai vagy pakisztáni inkább .
2018. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:

"van nála is egy törzs könyv meg nálam is"


Azert ez több mint érdekes....főleg miutan csak egy lehet!

2018. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy nem kis gond ilyenkor.A még a rendőrség le nem folytatja ezzel kapcsolatban a nyomozást,addig nem írathatod a nevedre,nem használhatod az autót.

Törzskönyvet csináltathatott másikat,elveszett a régi címszó alatt,ez után adta el neked.

Ez után annyit tehetsz,ha a rendőrség lezárja majd az ügyet egy határozattal a te javadra,akkor te feljelented csalásért és bepereled vagyoni és nem vagyoni kártérítésért.

Ez is csak akkor fog működni,ha tőle ,a tulajtól vetted és nem egy üzemben tartótól.

2018. febr. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!