Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyit fizet egy kiadó, ha...

Mennyit fizet egy kiadó, ha eladom a regényem?

Figyelt kérdés
Írtam egy regényt, de nincs pénzem a gyártási költségre. Hogyan zajlik egy kiadóval kötött szerződés? Mennyi pénzt kaphatok kb a regényemért? Egy összeget fizetnek, vagy darabszám után kapnám a pénzt? (Tisztában vagyok vele, ha nem tetszik a kiadónak a regény akkor semennyit)

2018. jan. 4. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát,ha nekik tetszik,és úgy döntenek, hogy kiadják, valahol itt olvastam, hogy ők kiadják neked simán, de a nyereségből te csak 10-12%-ot kapsz:) Szerintem itt olvastam valahol ezt pár éve ezen az oldalon, GYk-n.
2018. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

 

Általában egyedi szerződéseket kötnek annak függvényében, mekkora hasznot látnak benned, a történetedben, milyen konstrukció éri meg nekik jobban, mennyire hagyod magad megvezetni stb. Alapesetben el sem olvassák a kéziratodat, tehát ahhoz, hogy bármiféle szerződést kössenek veled, vagy kiemelkedően jónak kell lenned, vagy ügyesen meg kell lovagolnod egy éppen futó trendet. A második, harmadik sikerlistás könyvednél már előnyösebb szerződést is köthetsz, de addig csak néhány százaléknyi jutalékot kapsz és a kockázatból is kiveszed a részed.

2018. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 007Prof ***** válasza:
51%

Ha úgy döntenek, ők kiadják, de tiéd a kockázat. Kábé az 500. darab után kapsz bizonyos százalékot, de az se sok.

Ja, és berakják a nevedet a weboldalukon négyszáz másik egykönyves szerző mellé. Ott csak az talál meg, aki kife-

jezetten téged keres, név vagy könyvcím alapján.

Én így jártam. Ha több is érdekel, priviben írj!

2018. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nagy kiadóhoz érdemes menni, ott egy összegben fizetnek érte. Keress rá arra, hogy Aranymosás
2018. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A neten fellelhetők olyan írások, blogbejegyzések, amik segíthetnek eligazodni. Itt van néhány a teljesség igénye nélkül:


[link]


[link]


[link]

2018. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Buglyó-blognál nem ezt a bejegyzést akartam becsatolni, csak nem vettem észre, hogy a szöveg közepén átlinkelt egy másikhoz. Itt a jó:


[link]

2018. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiadóban dolgozom, nálunk kb 80-120 ezret fizetnek érte, de ezt tulajdonképpen nem mi döntjük el, hanem amennyi támogatást kapunk a pénzre, annak a 20%-a a szerzőé.

Sokan hajlamosak azt hinni, hogy 80%-ot megtartunk magunknak és igazából csak lehúzzuk az írókat, de nem, mert a maradék pénz elmegy a nyomdára (az a legdrágább), meg a szerkesztők-grafikusok-tördelők stb. munkájára, és az egész nem ér semmit, ha nem költöttél eleget a marketingre.


Egyébként három fajta szerződés létezik.

Az egyik, hogy eladod a jogokat a regény felett, ilyenkor kapsz egy bizonyos összeget és onnantól a kiadó azt csinál vele, amit akar. (Tehát ha lesz újrakiadás, abból már nem kapsz részesedést, sem abból, ha esetleg lefordítják.)- ez a leggyakoribb.

A másik, hogy az eladott darabszámok után kapsz egy bizonyos összeget, de szerintem az első jobban megéri. (Mert amiket a könyvesboltokon keresztül terjesztünk, abból 50% a terjesztőé, a kiadónak is csak a fele jut, szóval az írónak még a falénél is kevesebb.)

A harmadik meg ha jól emlékszem az, hogy egy kiadásra egyeztek meg, és ha új kiadás lesz, akkor újból egyeztettek.

Remélem segítettem.

És egy jó tanács: Soha ne a pénzért írj, abból nem lesz jó könyv.

2018. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!