Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel-rőé Benzines-re miért...

Lakat kola kérdése:

Diesel-rőé Benzines-re miért ilyen nehéz a átszokás?

Figyelt kérdés
Nemsokára vizsgázom vezetésből, diesel autón gyakorlók az oktatóval, azóta sikerült megvenném jó áron egy benzinen autót (pg 206) a lényeg próbálgattam faterral de nagyon nem érzem az elindulást ugye diesel-el nagy nyomaték miatt csak felengedem a kuplungot és kész :) de itt hogy kéne csinálnom?

2018. febr. 15. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Lenyomod a gázt. Vagy veszel olyan benzinest, aminek alacsony fordulaton is van nyomatéka, de ahhoz több köbcenti és több henger kell.
2018. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Felengeded a kuplungot és kész.
2018. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nagy művészet. Engeded fogáspontig a kuplungot, kis gáz, kuplung felenged (ne gyorsan, mert ugrik egyet az autó, de ne is lassan), gyorsít. Kis időbe beletelik míg megszokod a kuplung-gáz arányt, de könnyen bele lehet szokni.
2018. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szokásos hiba, amit sose értek az oktatóknál. Miért azt kell belesulykoni a gyerekbe, hogy gázhoz véletlenül se érjen...

Forgalomban még dízellel is gázt fogsz adni, benzinessel meg alapból kell egy kis gázt adni és kész

2018. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben végülis, egy pár fulladás után sikerült elindulni többször is de ugye elhagyatott parokoloban Dd, és azért közúton majd ez probléma lehet :), igen nem értem én sem az oktatóm így vizsga előtt is azt mondja hogy elég a kuplung -_-
2018. febr. 15. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a nyomatékon múlik, hanem a kuplung beállításokon. Dieselt is le lehet fullasztani, ha hamar kiengedjük a kuplungot, valamiért a dieselek kuplungját másképp hangolják be, mint egy benzinesét. Bár sok benzines autó 100Le körüli, vagy több, ezeknek sem kell gázt nyomni, főleg ha nem gyorsan akar elindulni valaki, hanem lassan.
2018. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy 90 lovas G Astrának is végig lehet váltani a fokozatait gáz nélkül... Én is dízelen tanultam, volt hogy utána lefulladtam a benzinessel, de pár alkalom és megszokja az ember.
2018. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyiken se múlik, benzinesnél az agresszív szelepvezérlés és a hosszú löket adja a nagy nyomatékot alacsony fordulatra, régi benzineseknél pedig a 8 szelep is.

Meg kell tanulni vezetni. Most épp egy kis 16 szelepessel járok amiben még nincs vezérlés se, ezzel képtelenség megmozdulni gáz nélkül, rögtön fullad. Utálom is, de ezek ilyenek.

Az autógyártás történetében ez a korszak volt a legszarabb ebből a szempontból, mikor a régi 8 szelepeseket leváltották a 16 szelepesek amik még nem voltak vezéreltek. Aztán hamar át is álltak a vezérelt szelepekre amik zárnak alacsony fordulaton, nyitási szöget módosítanak, egyes modelleknél nyitási mélységet is.


Még egy jó tanács a benzineshez, nem kell félni a fordulattól, 3000-ig simán lehet pörgetni és ott váltani. És az még csak egy egyszerű közlekedés. A 206-os mondjuk 8 szelepes, az egész erős alacsony fordulaton is, azzal még nem nehéz közlekedni.

2018. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!