Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bekapcsolt hűtéssel csökkenthe...

Bekapcsolt hűtéssel csökkenthető a párasodás?!

Figyelt kérdés
Az autóm kézikönyvében az alábbi szöveg szerepel: "Bekapcsolt hűtőberendezésnél csökken a jármű utasterében a hőmérséklet és a levegő páratartalma. A hideg évszakokban a hűtőberendezés bekapcsolásával megakadályozható az ablakok bepárásodása." Én úgy tudtam (és így is tapasztaltam), hogy meleg levegőt érdemes a szélvédő irányába fújni, és az csökkenti a párásodást.

2018. febr. 20. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hideg levegő csökkenti a párásodást.

Ha meleget fújsz a szélvédőre az is leviszi de cserébe az oldalsókon ki sem fogsz látni...

hátul még csak-csak le lehet nyomni a szélvédőmelegítővel de oldalt nem.


Szóval én sosem kapcsolom be a fűtést :)

Sőt ha párásodik az autó menet közben akkor 1-2 percre pár centire leengedem az ablakot is.

2018. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a meleg is leviszi.

A lényeg, hogy valami menjen, akár hideg, akár meleg.

Télen nyilván meleget fújok.

2018. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a hűtés a legfontosabb, hanem az, hogy hűtés közben kicsapódik a klíma elpárologtatójának lamelláin a levegő páratartalma, és ezáltal 0% közeli páratartalmú levegőt fújsz a szélvédőre. Persze emellett a fűtést is érdemes a maximumra tekerni, mert ha a szélvédő átmelegszik valamennyire, nehezebben csapódik ki rá a pára.


Ha klíma nélkül csak levegőt fújsz rá, akkor addig nem csökken a párásodás, ameddig az utaskabin harmatpontja fölé nem tudja melegíteni a szélvédőt.

2018. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hűtésnél a klímára gondol. Ha manuális a klímád, akkor melövöd, hogy dolgozzon a klíma kompresszor, de a hőfokot feltolod csumára, hogy ne fagyjál meg. A levegő páratartalmát megköti a klíma, és kondenzvízként kivezeti az autóból (ez az a csöpögés -jobb esetben- amit nyáron is látsz a klímázó autó alatt), így a párát pillanatok alatt lerántja az ablakról. Ennyi az egész.
2018. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: ha lehűl a levegő, akkor a relatív páratartalom megemelkedik, és így könnyebben kicsapódhat a pára az ablakokon, nem?

Utolsó válaszoló: valóban, lehet, csak én értettem félre a "hűtőberendezés bekapcsolása" megfogalmazást, és ez valójában csak a klíma működtetését jelenti. Így már érthető, köszi.

2018. febr. 20. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Hűtőberendezés alatt nem a légkondicionálót értik? A légkondi páramentesíti a levegőt, ezért télen/nyáron egyaránt pillanatok alatt leszedi az összes párát a szélvédőkről.
2018. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!