Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó max 3 millióig?

I mauler l kérdése:

Autó max 3 millióig?

Figyelt kérdés

Sziasztok autóvásárláson gondolkodok ugye max 3 millió ftig.a kérdésem az lenne ti milyen autót ajánlanátok?pl: napi max 50km a munkahelyem oda vissza mellé a napi teendöket nem nagyon tudom kiszámolni ugye...mindenesetre évi 20ezer kmnél többet tuti nem mennék vele de a 15 is necces. 2ezresnél nem nagyon szeretnék nagyobb motort szerintem értelmetlen lenne nekem.

Kombit nem szeretnék nincsenek még gyerekeim , nem szoktam nagyon cuccolni se sehova :D. Szerintem a dízelt is kizáhatjuk ilyen kevés éves futás teljesítménnyel. Kiváncsi vagyok. Ti mit vennétek ?



2018. febr. 21. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

napi 50km szerintem nem keves, es lesz az tobb is!

amikor en vettem az autom, szinten a munkahelyi tavval szamoltam, ami nekem oda vissza 30km

valahogy azon kapom magam naponta 50-60km siman elmegy vele


en dizelt vennek a helyedben, ennyiert jot kapsz, vw jetta 2013-as peldaul

2018. febr. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Lancia Delta, vagy Alfa Giulietta.
2018. febr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
2018. febr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én vennék egy pár éves focust.
2018. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Toyota, suzuki, kia, honda, hyundai, mitsubishi.

Szerintem ezek közül nézegess.


2# magyar utakra alfa?? Noormális vagy? Milliószor jobb autót lehet venni annál....

2018. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Octavia-t is lehet venni normálisat ennyi pénzér


Magyar utak... Mintha a többi szarnak nem cseszné szét a futóművét...

2018. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen felfogással magyar utakra csak tankot szabad venni. Nem kell ész nélkül menni.
2018. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyiért már lehet venni 3-4 éves gyári garanciás (Kia) vagy kereskedői garanciás (Dasweltauto) autókat is. Ilyenekből válogatnék (és tettem is).

A napi 50 km egy CR dízelnek tényleg kevés, 25 km-en éppcsak bemelegszik. Az enyém 12 km-nél éri el a 75°C-ot nulla fokos kinti hőmérséklet mellett városban. Volt, hogy ügyintéztem valamit, ami miatt Pesten szinte folyamatosan mentem 50 km-t, de akkor is éppcsak túllépte a 80°C-ot az OLAJ hőmérséklete (eddig is az olajról írtam). Tehát nem ideális. Ráadásul a CR-ek többsége DPF-es, amit rendszresen meg kell hajtani, hogy kikormolja magát. Nálam nem gond a hétköznapi 5*2*12km, mert hétvégenete belemegy pályán 400 km, ekkor szokott regenerálni a kocsi. Viszont, ha kihagyok egy hétvégét, akkor a következő héten városban jön rá a regenerálhatnék, ami nem ideális, mert nem szabad megszakítani.


Marad tehát a benzines világ. Kis feltöltöttet megint nem érdemes venni, mert többségében van bennük kettőstömegű is, a befecskendezésüknek "hála" meg sokan kokszosodnak.

Így el is jutottunk a szívó benzines kocsikig. Ha a fogyasztás nem szempont, azaz nem zavar, ha tíz fölött eszik a kocsi, akkor nyugodtan lehet az 1.6-2.0 blokkok közül válogatni, bár kis kasztnijú kocsik lévén, szegényes a választék.


Második generációs cee'd-ből így az 1.4 CVVT-t választanám.

VAG vonalon Seat Ibiza 1.4 16V (85 Le) vagy Skoda Fabia szintén ilyen motorral illetve - ha több komfort kell - VW Polo/Golf azok amiket megfontolnék.

Kicsit túlárazott, ám megbízhatóságával kompenzál a Honda Jazz, amennyiben a japán kocsik szimpatikusak. Városba ezek közül válogatnék, bár biztos létezik más "jóvétel" is, mégis a garancia hiánya miatt - a Jazz-en kívül - mást nem kockáztatnék.

2018. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

MINDEN HASZNÁLT-AUTÓ VÁSÁRLÓNAK!

Egy jó tanács.Fontosak az itt leirt szempontok, de még fontosabb megnézni kitől és honnan veszed.Tapasztalatból mondom. Most gyüjtjük a károsúltakat.Ezen az oldalon, ha megkeresed a németautó.hu cimszót megismerheted a részleteket.Máshol is irunk rólla.

Ezt biztos nem ajánlom:GRAND Line s.r.o., németautó.hu, hazahozzuk, TM Autókölcsönző KFT.Ez mind ugyan az olyanok mint a kaméleon, folyton változtatják a nevüket. Nagyon megnyerőek, mig a pénzt kicsalják, a szerződést megkötik, aztán ha a szerződést megkötik csak a szakszerü, korrekt, udvarias hazug mese.

2018. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Le is van írva mindegyiknél, hogy külföldről behozott (szennyet) árulnak. Na meg ezek a honlapok , már amelyiknek egyáltalán van. Igazi fogyatékosnak kellene lennem ahhoz, hogy innen vásároljak. Főleg ahhoz, hogy külföldről behozott autót vegyek úgy, hogy nem értek hozzá. Azért érdekelne, hogy vertek át.
2018. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!