Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan aki nagyon érti...

Van itt olyan aki nagyon érti az új sportautók működési elvét? Mitől van ilyen hangja? Mercedes cla45 amg.

Figyelt kérdés

Szóval, voltak már jó autóim (relatív jó). Bmw e46. 6 hengeres 3.000ccm-el járok jelenleg is.

Szép hangja van az autómnak, szeretem is. Sokat költök rá és nem mai darab, de imádom.

Viszont!!!!

Közel sincs olyan hangja, mint egy új mercedes a45 amg-nek, cla45amg-nek.


Ezek 381 lovas 2.000ccm-es motorok, de iszonyat jó hangjuk van!!!!

Amikor elvált az autómata váltó, akkorát durran a kipufogó, hogy leszakad a fejem.


Mégis hogyan? Milyen kipufogó rendszer van ezek alatt vagy mitől van mégis ilyen hangja???


Valaki, aki tudja, legyen szíves válaszolja meg nekem, mert szerelmes lettem ebbe a hangba!


2018. febr. 21. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy a 3 liter benzol vagy díesel.Az enyém 3l Diesel és utálom ha van hangja.Amg alapból sport luxus kivitel.Sport nyitott dob utánégető kompresszor+ turbó.Ha megveszed a szettet ,az M es szettet ,akkor muzsikálni fog a tied is.
2018. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ember!


Ehhez nulla tudás kell!

Keresel egy tuningműhelyt és egy Ladának olyan hangot csinálnak, hogy a Lamborghini elbújhat mellette.


Életem legbrutálisabb hangú autója egy ezer éves tuning Opel Kadett volt :D

2018. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2018. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A jó édes ***** válasza:
Az ócska minőségű hegesztés csodákra képes az autó hangja terén. Ahol nincsenek a kipufogó hegesztési varratok szépen eldolgozva, ott a hang- (és nyomás-) hullámok felütköznek, amitől olyan rotyogós hangja lesz a motornak. Bár ezekben az autókban inkább a befecskendezéssel és utólagos akusztikai megoldásokkal szoktak játszani (konkrétan az autó hangszórója hangosítja fel a motor hangját).
2018. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A durrogás attól van, hogy egy kis benzin jut a kipufogóba, ami nem a hengerben, hanem ott ég el. Modern autóknál ezt már elektronika oldja meg. Ezeknél ez szándékos, pont ilyen célból, hogy örüljön a paraszt, hogy milyen menő hangja van az autójának. :)
2018. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1: 330i-m van, 231 lovas.

2: nem arrol beszelek, hogy raknak barmi ala egy 60-as nyilt rendszert (ami illegalis es art a kornyezetnek is), es hiaba hangos, nevetseges a hangja szerintem. Olcso janos megoldas. A videos link is nevetseges.

3: nem akusztikus megoldas, a hang biztosan a kipufogotol szarmazik. Az a rotyogos hang lesz az amit leirsz, az erdekelne, hogy hogyan jatszanak vele... mintha fecskendeznenek egy kis benzin tobbletet, ami visszarobban, vagy ilyesmi...


Itt egy link, amire gondolok en:


[link]


Tessék 0:57-hez tekerni. Lesz ott egy kigyorsítás. Váltások közötti hangra koncentráljatok!

2018. febr. 21. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:

jézusom neked az a rotyogás tetszik! :D


tudod mi jutott eszembe róla? ez:

https://www.youtube.com/watch?v=qt2IByQ4YjA

2018. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hanggenerátor. Az efféle durrogás pedig szimpla programozás. A 30i is vissza tud durrogni gyárilag, ha kap egy hengerenkénti leömlőt.
2018. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy szelep a kipufogóban amit sport módban (tökömtudja Mercinél mi a neve) kinyitnak + a benzin ott gyullad be és ezért durran. Szerintem borzasztó ronda repedt fazék hangja van.
2018. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bamboochatheone ***** válasza:

Mintha minden váltásnál fingana a kocsi. Ettől a német buditól ez a kis olasz százszor szebben szól: https://www.youtube.com/watch?v=6TL-laxIJdc

5 henger az a pokolban is 5 henger minden elektronikai trükk nélkül.

2018. febr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!