Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1 1,6 benzin...

Skoda Octavia 1 1,6 benzin 1998 12 havi autó. Pár napja vettem. Gyárilag van benne check lámpa?

Figyelt kérdés
Az autó 10 litert eszik csak városon kívül közlekedve. Volt már egy pár autóm és ezt rettenetesen soknak találom. Max 100-as tempó, az is szinte állandó. Se lámpa, se város. A lambda szondára gyanakszom, de nem világít check lámpa. Érdekes, mert a könyvében nem is látok ilyen visszajelzést

2018. febr. 22. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden befecskendezős autóban van ilyen visszajelző. Sárga. Vagy motor szimbólum van rajta, vagy check felirat, stb, de felismerhető. Ha ráadid a gyújtást, akkor világítania kell, indítás után pár mp-el elalszik. Ha indításnál se látod, akkor gyanús hogy világított, és eladás előtt úgy "javították" a hibát, hogy kivették az izzót a műszerfalból. Gyakori trükközés.
2018. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néztem egy autót amin világított az abs ...ezt szóvá tettem. Azt mondta a kereskedő,hogy semmi baja az abs-nek ,de ha zavar kikötik és nem fog világítani!!!!!!! Igen...minden bizonnyal poénból világít és minden bizonnyal aki utánam nézte az autót annak már nem világított :S
2018. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ezért a fogyasztásért adták el.
2018. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindegyikben van,sárga szinü,gyújtásnál látszani kellenen, és jól írják, alap trükk ,hogy kiveszi az égőt a nepper vagy a tulaj. Sajnos sok hibája lehet ,akár lambda szonda is . El kell vinni diagnosztikára aztán ott kiderül. Így távolból nem fog menni .
2018. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szonda vagy termosztát első körben.
2018. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ma sikerült megnéznem egy másik ugyan ilyen típust, abban sem volt ilyen lámpa. Mint írtam, a gyári könyv sem mutatja. Érdekes minden esetre. Hétfőn viszem az autót a szerelőmhöz, akkor minden kiderül. Szerencsére nem vészesek az árak.
2018. febr. 22. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyes Octavába opcionális volt a check engine lámpa a faceliftes kezelési útmutató szerint:


[link]

2018. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!