Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » N43B20A motor vélemény?

N43B20A motor vélemény?

Figyelt kérdés

sziasztok!

E92 bmw-t szeretnék venni és úgy tudom 2007-től 2012-ig a 320i benzineseket N43B20A típusú motorral szerelték. az lenne a kérdésem ez mennyire megbízható konstrukció illetve mire kell figyelni ennél a fajtánál? mik a típus hibái illetve menyire szerviz igényes? illetve még annyit hogy pontosan a 320i 2.0 CC-nél mit takar a végén a CC? Előre is köszönöm


2018. febr. 23. 11:44
 1/7 crudy ***** válasza:

CC - C×C - C^2 - köbcenti.


Egyebkent sajnos az e46 utan a ketliteres benzint lecsereltek negyhengeresre. A bmw nagyon ert a sorhatokhoz igy szerintem ez kar volt, bar a ketliteressel se volt gond vegul. A vezerlescserere oda kell figyelni es mint minden bmw-nel LL04-es olaj 10ezrenkent.

2018. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem egy problémás motor? Mert engem azzal riogattak hogy ugyan olyan mint az N45 ami tudjuk hogy kapufa volt és rettentő problémás motor típus
2018. febr. 23. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Az N-es motorok könnyítettek az előd M-típusokhoz képest, sok helyen el vannak vékonyítva, a vezérműlánc is gagyibb lett állítólag.

Nyilván az egyre inkább előtérbe helyezett tervezett elavulás jegyében készültek már.


Amúgy a motor csak egy dolog egy ilyen autóban.

Ez ugye a két ajtós sportkupé kasztni...

Ezt inkább rajolós figurák veszik maguknak, mert tényleg frankó a kiállása.

Ennek folyományaként a szervizelés a megjelenéshez képest háttérbe szorul!

És ez a lényeg!

Ha nincs folyamatosan karban tartva, akkor egy idő után már tropa állapot várja az X-edik "új tulajt". Ez sok esetben kívül nem látszik, mert a "vagányok" arra figyelnek, hogy kívül rendben legyen, de az egyéb szerkezeti elemekre kevésbé.


Nekem E39 sedan van, M52-es motorral, az elmúlt 3 évben 3M.forint lett ráköltve, mert szó szerint restaurálni kellett rengeteg helyen az előző tulajok gondatlanságai miatt! Persze ez kívülről nem látszott a megvételkor.

Mindezt úgy, hogy én magam szerelem és az alkatrészek zöme max. kedvezménnyel jön!


Szóval jól nézd meg mit veszel, mert hiába van 2,5-3 milliód kocsira, ha a további kiadások fedezete nem biztosított, akkor sok csalódás érhet.

És azt is kitől, mert ha valami nagyképű neppertől vagy területi keményarctól hozod, az olyan is lesz.

Mert általában ezek a darabok ilyen figuráknál vannak, nem az 50-es éveiben járó komoly családapáknál...!


Mindez szerintem!

2018. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 crudy ***** válasza:
Az n45 lancproblemakkal, vanos problemakkal szuletett. Az n43 is hajlamos a lanc nyulasra de erre figyelni kell. Vetelkor meg kell halgatni h csorog e a lanc es ha igen, akkor alkudni es ha megveszed akkor cserelni es igy sokaig semmi baj nem lesz vele. 45el se lenne gond ha idoben cserelik a lancot, nem mondanam szar motornak csak igenyesebbnek. Foglalkozni kell vele. A termosztatra kell meg nagyon figyelni illetve a hutorendszer megfelelo legtelenitesere. A termosztat nem draga a legtelenites meg szakemberen mulik. Inkabb n43 mint n45
2018. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 crudy ***** válasza:
De inkabb hat henger mint negy.
2018. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ohh értem. Hát Írországban venném meg itt meg annyira talán nincsenek széthajtva. aki olyan tipikus hülyegyerek az golfot vesz itt kint. de mindenképp viszek magammal szerelőt
2018. febr. 23. 13:30
 7/7 crudy ***** válasza:
Na az ir piacot egyaltalan nem ismerem de magyaroszagnal csak jobb lehet. Nagyon nezzetek at es akkor nem lesz baj
2018. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!