Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz, hogy üresjárásba...

Tényleg igaz, hogy üresjárásban károsabb a tiltáson pörgetés?

Figyelt kérdés
Több helyen hallottam, de nem tudok rá hihető magyarázatot találni.

2018. febr. 25. 01:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha nem árt neki, akkor sok autó üresben miért limitál 3000 körül? Vagy a túlmelegedéstől félnek ők is?
2018. febr. 25. 21:58
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyfelől, meg általában sok klasszikus automata váltó esetében a behajtási oldalon ugye folyamatosan pörög, annak sem tesz elvileg jót ha üresben pörgetik, illetve hirtelen változik a fordulatszám, ami ugye leginkább egy üresben felpörgetett motornál lehetséges.
2018. febr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Miután ennyire megoszlanak a vélemények, közelítsük meg a kérdést más oldalról. Abban talán egyetértünk, hogy az autókat felnőtt felhasználóknak gyártják. Meg talán abban is, hogy egy felnőtt nem fogja üresjáratban tiltásig pörgetni a motort.
2018. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tiltási fordulaton gyakoraltilag egy egybefüggő olajködben dolgozik az egész forgattyús mechanizmus, és fent a vezérmű is.

Főtengelycsapágy, hajtókarcsapágy, csapszeg, gyűrűk mind sokkal kisebb terhelést kapnak, mintha a gép vontatna is. Bőven 120-150 fokos olaj, csökkent viszkozitással, ami hatalmas térfogatáramot jelent. A csapágyaknak eséjük nincs melegedni, az olajfilm pedig ilyen fordulaton csinálhatsz bármit, megszakadni biztosan nem fog.

Az én meglátásom szerint, ha nem hagyod túlmelegedni a motort, jó olajat használsz, csapágyaid nem kopottak, akkor sokkal kevésbé árt, mint terhelve csinálni ugyanezt.

Ahol gondot okozhat a full fordulat, azt talán a kipufogószelep. terheléstől függetlenül.

2018. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 crudy ***** válasza:
Alapvetoen igazad van, marmint minden amit leirtal de a tapasztalat megse ezt mutatja. Amit nyuznak az hamarabb tonkre megy. Meg ha csak melegen csinaljak akkor is, ebbe en is bele estem masodik automnal.
2018. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

"az autókat felnőtt felhasználóknak gyártják. Meg talán abban is, hogy egy felnőtt nem fogja üresjáratban tiltásig pörgetni a motort"

Felnőtt létemre én pl szeretem a kis benzines corollám hangját hallgatni. Pár km után, meleg motorral nagyritkán azért megvan 1-2 padlós gyorsulás, vagy üresben túráztatás. A motor pedig 280 ezer km után köszöni, teljesen jól van.

2018. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

az a legnagyobb baj veletek hogy ti így mentek: https://www.youtube.com/watch?v=BbUigdrTeag

és azt hiszitek így néztek ki: https://www.youtube.com/watch?v=FIa_drJsKlY

Szóval igen nekem szokott kínos lenni mikkor ilyet látok.

2018. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!