Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legújabb Renault Clióról...

A legújabb Renault Clióról (1,2 benzin) mi a véleményetek? Mennyire megbízható és minőségi autó?

Figyelt kérdés
Daciához viszonyítva értem főleg. Mennyivel csendesebb, minőségibb, kifinomultabb? A Dacia nekem borzasztó hangos és nagyon érezni rajta hogy nem minőségi munka. Clióban milyen a zajszigetelés, futómű, stb.?
2018. febr. 26. 05:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A clio egy olcsó városi használatra szánt kisautó amit az anyagminőségében is érezni.Az 1.2 szívómotort hamar elfelejteném,pályán meghal városra meg tökéletes lenne ha a fogyasztása nem lenne olyan sok.(ha papásan vezetsz 6.5 ha sportosabban akár 8l).Az 1.5dCi-t javasolom neked ez egy megbízható,pörgős de takarékos motor.

A zajszigetelés és a futómű nyilván jobb egy kicsit mint a daciákban de közel sem olyan jó mint egy Talismannak Scenicnek vagy Espacenek.

Az autó minóséginek nem nevezhető de nem is gagyi.Megbízhatóságilag nem hinném hogy gond van velük.(nekem scenicem van 6 éve nem volt még megbízhatósággal gondom).

2018. febr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1.2 TCE-t messziről kerüld, ne csábítson el a tesztvezetéskor leadott dinamikája. Még eddig egy sem élte meg a 100000 km-et, ha sokat pályázol vele 30000 után már motorcsere
2018. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez melyik, a szívó? Az egy régi konstrukció, de nagyon jó motor, megbízható, és a méretéhez képest nagyon dinamikus.

Az 1.2 Tce-t viszont nem nagyon ajánlja senki.

Ja és amúgy a Clio ilyen apró, kidolgozási részletekben sokkal jobb, mint a Dacia, úgy jobban egyben van az egész autó, érzed már mikor beülsz.

2018. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megbízhatóságot és minőséget vársz, és tényleg ez a két kritérium a legfontosabb, annyiért, mint egy új Clio, inkább vegyél egy pár éves Honda Jazzt.
2018. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jazz még hírből se ismeri a minőséget.A megbízhatóságot inkább.
2018. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: ebben igazad van, nekem is eszembe jutott, mikor leírtam, hogy ebbe bele lehet kötni, de kérdés az is, hogy mit nevezünk minőségnek. Anyagminőségben van jobb, ha az új autókat nézzük. Ez alapján le lehet szólni a Jazzt. Aztán érdemes megnézni 10-15 éves korában is, majd összehasonlítani azzal, amit új korában jobb minőségűnek neveztünk. Egy Volkswagenben nem fogsz látni az utastérben fedetlen csavarfejet, a Hondában igen. De az ilyen dolgokat könnyen meg lehet bocsátani, amikor évekig gond nélkül használod az autót, és az jól működik.

Bocs, ez már nem Renault volt. De ha már eszembe jutott az eredeti kérdés, múltkor vezettem egy zsír új Megane-t. Szép meg jó, de minden túlzás nélkül, a 10 éves Hondám váltója ötször finomabban és pontosabban kapcsol. A 30 kilométeres út során végig az volt az érzésem, hogy ez a váltó összeszakad mindjárt. Pedig nyilván nem, csak ez ilyen. Szóval akármit vennél, próbálj ki más autókat is, hogy legyen összehasonlítási alapod. Sokkal könnyebb lesz a választás.

2018. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!