Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 800 ezer Ft-ig milyen kocsit...

800 ezer Ft-ig milyen kocsit vennétek?

Figyelt kérdés

Valós keret olyan 1 millió, de ugye vannak a papír munkák és a kisebb rendbehozatali dolgok. Kedvező fogyasztás kb. olyan 7-1,5l-ig. Nem nagyon értek a kocsikhoz, ez lesz az első. Mivel a családom elég nagydarab emberekből áll, ezért nem árt, ha nagyobb teljesítményű. Például, ha az apumat, anyumat el kell vinni bevásárolni akkor velem együtt 3+ mázsát jelent. Tehát olyan 100 lóerő körülire gondolok, legtöbb esetben egyedül vagy barátokkal fogom használni. Kombit nem szeretnék, benzinest akarok mindenféle képen.


Japán márkák felé húz a szívem az eddig olvasottak alapján, de ha akad más akkor szívesen veszem. Amiket eddig nézegettem Toyota Yaris, Toyota Corolla (2000-2005) bár, ha jól sejtem ezek leginkább az alsó ársávban vannak, tehát leharcoltabbak.


Honda civic 1.4i 90le nézegettem még ebben az ársávban, de ez esetben nem tudom, hogy lehet-e normálisat kapni, mennyi a reális árérték ezekért?


Leginkább a nissan almera 1.5 98 lovas változata tetszik, 2000-2002 kiadású még a japán gyártmányú és 800 ezer környékén azért már elég jókat láttam.


Így hirtelen ennyi, előre is köszönöm a segítséget.



2018. febr. 26. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha véletlen átkacsintanál a német oldalra, akkor a családi testméretnek megfelelne egy B5-ös Passat is 1.8-as vagy 2.0-s szívó benzines motorral.

Ezek még kiváló benzinesek voltak, egyetlen hátrányuk talán az étvágyuk. A keretbe viszont belefeérne, talán még külföldről hozva is (sajnos itthon kicsi a kínálat a sedan, nagy bezines Passatokból).

2018. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmondod hogy nagyobb darab emberek fogják használni az autót és utána mondod hogy Yarist néztél, azért ez eléggé ellentmondásos. Toyotából Avensist nézz az 1.8as benzin motor az már egész korrekt. Hondából meg inkább az Accordokat.
2018. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

300 kg az részletkérdés.

Az 4 db 75 kilós emberrel egyenlő.

Egy 1.4 75 lóerős autó is vígan cipeli városban futkozva 3 mázsát.

Tipp : Ne fogyasztásra vegyél autót, az a legolcsóbb.

7,5 liter és 9 liter között van 1,5 liter ~500 forint 100 km-en differencia.

Civic off : 10/5 Civic valódi roncs ,kívülről leápolva.

maradék :3 amire elhazudják ,hogy hibátlan ,rozsdafolt nélküli tákolmány.(Tesco parkolós racer fiúk.)

1 aki javítgatja amit lát ,és valóban hibátlannak látja ,de sajna hát ja...

Az utolsó 1 ami valóban echte szép állapotban van ,az tényleg horror árban van.

Civicet annyira nem ajánlom ,az inkább feeling autó (bár megbízható) ,gyengén felszerelt a nagyrésze, és nem túl jó a törésteszt.(5-6G).

Személyes tipp : Ford Focus (első generáció 98-05) 1.6 szívó benzin. 101 lóerő ,hibátlan városi autó.

De van az 1.8-as 116 lóerővel ,az is echte hibátlan városi autó.

800 körül már értelmes jó állapotú darabokat lehet kapni.

A fogyasztás : lábfüggő.

Nem attól függ ,hogy 1.4 vagy 1.8 , egy 1.4-es motorral is lehet 10 literből járni ,és 1.8-cas motorral is 8 liter körül ellehet menni.

Én a focusra tennék voksot (Corolla is egy örök választás egyébként)

2018. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem városi fogyasztásra, inkább 30-50 km-es távra lenne. Köszi a válaszokat.
2018. febr. 26. 12:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Ford Focusból a sedan vagy a csapott hátuljú jó választás?
2018. febr. 26. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:

A 30-50km az kis városi táv.

30km-en 7,5 és 9l között : 150 forint különbség van.

Nem fogyasztásra kell kocsit venni ,kivéve ha sokat megy az ember (25-30 ezer felett évente).

Az ,hogy Sedan vagy kombi, vagy csapott az igényfüggő.

Kombi ,ha gyakori a pl : nyaralás ,vagy sok cuccigényes utad van akkor kombi, esetleg Sedan.

Én ferdehátút vennék ,mert abba is fér cucc azért.

4 embernek 2 hetes horgásztúrára valszeg kevés.

2018. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bora, Golf IV, Passat B5, 1.8 szívóbenzin
2018. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"300 kg az részletkérdés.

Az 4 db 75 kilós emberrel egyenlő."


Mekkora marhaság?! Majd apuka bal combját vállastól meg anyuka jobb combját vállastól levágják és beteszik az anyósülésre és akkor el is férnek hátul és a kilók is megoszlanak? Vagy mégis hogy gondoltad kedves hármas?


Mázsás embernek kell a hely, nem lehet kilóra általánosítani. A kis benzines motorok pedig igenis megérzik a kilókat, nagyot romlik a dinamizmus, ha 3 darab hatvan kilós személy helyett 3 megtermett ember ül be. Próbáld ki akár súlyokkal!

2018. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!