Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés
Van nekem és a páromnak egy-egy autónk. Egy c3 sensodrive 1.6 nekem meg egy w124 es 300d mercim. A helyzet az hogy a kettő autót el szeretném adni és venni egyet. Mit ajánlanátok 800-1,2 m között? W203 as merci? B5.5 passat, vectra C? Vagy már gondolkodtam h értelmesebb lenne egy 2010 koruli skoda fabia.... Igaz mas kategoria de fiatal... Nem tudom... Tanácsok? Koszonom

2018. márc. 1. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat mentek, egy TDI Passat jó választás lenne, ha valami csoda folytán sikerülne egy "keveset" futott, megkímélted kifogni. Sajnos sok belőlük a tekert órás rom. A kevés alatt valós 300 körüli futást értek. A 2-es Fabia szerintem nagyon hitvány, nekem legalábbis elég kiábrándító volt, bár csak egy dízelt próbáltam. Lehet, hogy benzinessel kulturáltabb. Kis spórolással beleférhet egy Octavia, az már jóval autószerűbb. Ebben még vannak jó dízel motorok, ha esetleg hosszabb távokra kell. Az 1.6 benzin sem rossz, de autópálya tempónál már nincs sok tartalék benne, viszont méretéhez képest egész jól fogyaszt. Sok a lom, de nagy a kínálat.

Én azért nyitnék japán irányba is, Civicet vagy Corollát talán ki lehet fogni ennyiért, bár utóbbi annyira ingerszegény, hogy az ereimet vágnám fel benne. :) Japánból csak benzinest néznék.

Azt mondják, hogy a kettes Focus 1.6 benzin sem rossz választás. Bár vannak róla vegyes vélemények, általánosságban nincs rossz híre, és jó vezetni. Ha kisebb is elég, ennyiből szép Fiesta vagy Fusion jöhet ki. Utóbbi kicsit papásnak néz ki, de ahhoz képest egész kellemes vezetni.


Általánosságban azt lehet mondani, hogy még mindig a használható állapotú autók alsó ársávjában mozogsz, így erősen válogatni kell. Én szélesebb palettáról válogatnék állapot alapján. Prémium kategóriát hanyagolnám, ennyiért szopóág lesz belőle.

2018. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes és kielégítő választ. A 2-es Focus egyébként igen jó autó, édesapámnak is pont egy 1.6 benzinje van.
2018. márc. 1. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A megadott ársávban a méltatlanul lenézett, mégis megbízható márkák közül a kínálat tetejéből lehet választani, ha beveszi a gyomrotok a jelenlegi kocsiaitoknál alacsonyabb színvonalat. Nem akartam, de meggondoltam, mégis leírom: WagonR+
2018. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Renault megane 1.5dCi.
2018. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D. Brasco ***** válasza:
A w203-at messzire keruld el!
2018. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!