Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használt autót vegyek...

Milyen használt autót vegyek 4,5- 5 millió forintból?

Figyelt kérdés

Amiket eddig néztem:

Audi a6, vw passat/cc, skoda octavia



2018. febr. 25. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amiket te néztél, azok kőzül talán az Octavia a legjobb választás

Amúgy én egy Toyota Avensis-t ajánlanék, 2011-2013 körülit

2018. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én Audi A6 C7-est vettem ennyiért :)
2018. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem drága egy audi a6 karbantartása? Ez az egy ok amiért félek belemenni a vásárlásba.
2018. febr. 26. 01:05
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek felsőközépkategóriás kocsik, mindegyiknek drága a karbantartása.
2018. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem drága.
2018. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rengetek helyen olvasni, hogy drága. Szóval ez nem is igaz?

Mennyivel kerul többe egy 2012-es audi a6 (c7, 3.0 TDI) karbantartása, mint egy kb 2014-es VW passaté?

2018. febr. 26. 12:04
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen autó tulajdonlásának a feltétele, hogy elég vastag a pénztárcája, és nem fél használni, illetve ha használni kell, akkor szívesen használja. Ez azt jelenti, hogy esetlegesen mosolyogva kifizet 500-600 ezret, mert önnek BMW-je vagy Mercedes-e van, és ez megéri önnek. Nem tudja senki megmondani, hogy mikor megy tönkre, lehet, hogy évekig szinte csak tankol, lehet, hogy milliókat költ majd el rá."


[link]


Ugyanez igaz az összes felsőközépkategóriásra, drága az alkatrész, drága javítani. Pl. egy 3.0 V6 TDI-n a vezérléscsere fél-egymillió forintba kerül és ott is van kéttömeg,kuplung,turbo,befecskendezés, vagy rosszabb esetben egy automataváltó amiben ha nem cserélték az olajat (és nem tudod ellenőrizni, hogy cserélték-e) akkor milliókba kerülhet a javítása.


Ezek az autók nem véletlenül kerülnek újkorukban 10-20-30 millió forintba. Az idő és a megtett kilométerek (ezt pedig előszeretettel tekerik vissza, hidd el, hogy nem azért vesz meg valaki egy ilyen autót ennyiért, hogy aztán évi ötezret menjen vele) előrehaladtával bőven van mit javítani/cserélni rajtuk, de az új alkatrészek ára ugyanannyiba kerül (vagy többe) mint amikor beépítették Őket. Ha ilyet vennél, alaposan járj utána a típusnak, lépj be a típus FB csoportjába (ha van), kérdezz meg tulajdonosokat, olvass utána a motortípusnak és lehetőleg ismerőstől, újkora óta ismert autót vegyél amit végig rendesen szervizeltek. Ezekkel tudod nagyrészt minimalizálni annak az esélyét, hogy egyszer csak nagyon sokat kelljen rá elköltened, de kizárni ezzel sem lehet, mert ami elromolhat az el is romlik.

2018. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért érdekel a dolog, mivel ha mondjuk az audi fenttartási költsége nem sokkal drágább egy VW passaténál, akkor inkább a szebb és jobb audit venném, még ha drágább is maga az autó.

Karbantartásra lenne pénz, de nem szeretném az autóèrt kiadott pénzt megduplázni 2-3 év alatt.

2018. febr. 26. 12:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig nagyjából erre számíthatsz. Egyébként szerintem nem feltétlenül szebb és jobb az AUDI. Nekem Passatom van, kivételesen kevés km-el, újkora óta ismert autót vettem ismerőstől, de már ráment nagyjából háromszázezer forint (vezérléscsere, olaj és szűrőcserék stb...) és még nincs fél éve nálam. Na, most akkor képzeld el mi lesz egy olyan kocsival ami kétszer megjárta a Föld-Hold távolságot oda-vissza, rosszabb esetben pedig nem is tudsz róla mert még azelőtt tekerték az óráját, hogy hozzád került volna, mégrosszabb esetben valami Tuner Jóska nekiállt mókolni a szoftvert, "kiírta" a DPF-et, az EGR-t stb...
2018. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt, a 3.0 TDI-n nem is kéne cserélni a vezérműláncot soha, általában olyan autókon megy tönkre, amelyeket állandóan padlóznak.

Aztán van a 3.0 TDI-n is turbó, befecskendezők, váltó, ilyesmi. Pont mint egy 2.0 TDI Passaton. Akkor mivel lenne drágább az Audi?

2018. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!