Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyikorog a hosszbordás szíj...

Nyikorog a hosszbordás szíj az autómon, az új szíjjal is! Milyen lehetőségek vannak a megszüntetésére? Esetleg tárcsa csere nélkül is megoldható?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meg kéne feszíteni...
2010. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Olyan feszes,hogy a csapágyakat féltem,hogy tönkreteszi!
2010. jún. 9. 01:14
 3/15 anonim ***** válasza:

(ékszíj lazaság látom kilőve)Szerintem szorul az egyik meghajtott tárcsád , ez okozhatja a nyikorgást,és csapágyas lesz előbb-utóbb ezen tárcsa agya.

Ékszíjfeszítő görgő,vízpumpa,klíma,esetleg a generátor tárcsája. Tudni kéne melyik a problémás.


Létezik ékszíj spray..un csúszásgátló,de ez lehet hogy több kárt fog okozni ,ha komoly szorulás van,ekkor ugyanis elszakadhat az ékszíj,és ott maradsz az autóval amikor elszáll a szíj.

2010. jún. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már fújtam rá csúszásgátló spray-t is,de nem javult meg.Ha leveszem az ékszíjat,és úgy indítom be,akkor nagyon szép hangja van.A szíj három alkatrészt hajt meg.Vízpumpa,ezt már kicseréltem,sajnos nem ez volt a problémás.Van a generátor,és a klíma kompresszor.Fezsítő görgő nincs.Ékszíj nélkül megforgatom kézzel a tárcsákat,és egyik sem szorul.Lehet,hogy csak kézzel forgatva nem érzem?
2010. jún. 9. 12:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyik tárcsa csapágya haza készül. Csere lesz..
2010. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És hogy tudom megállapítani,hogy melyik?Azt még nem írtam,hogy indítás után 10 másodpercel megszűnik a hang.És ha meleg az autó már az indításnál sem jön elő.Csak hideg indításnál lehet hallani,de akkor nagyon.
2010. jún. 9. 15:12
 7/15 A kérdező kommentje:
Az lehet,hogy a hidegindítás akkora áramot vesz fel,hogy a generátort annyira megfogja,hogy megcsúszik az ékszíj a dúsítás idejére?Mert amikor a motor fordulata megemelkedik pár másodperc után,akkor megszűnik a hang.
2010. jún. 10. 04:31
 8/15 anonim válasza:

Gyengül az akksi.

Vagy nagyon rossz körülmények között volt használva (például kimondottan rövid utakon a sok indítgatás miatt lemerült) vagy csak egyszerűen öregszik.


Azért nyikorog ilyenkor, mert az elektronika érzi hogy nagyon sokat kellene töltenie, úgy képzeld el, a generátornak annyira sok áramot kellene leadnia, hogy a szokásosnál jobban feszíti a szíjat.

2013. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Hello. NEm tudom olvassa e még valaki ezt a topicot, de szeretném megkérdezni,hogy megoldódott a problémád? Illetve lehet tudni mi volt az? Mert én is hasonló gonddal küzdök és marhára nem tudnak rájönni mi a baj.

Az én gondom a következő linken olvasható:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__831..


Esetleg tud valaki hozzá szólni mi a franc van a kocsimmal?

2016. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A probléma az volt, hogy ezen az autón nincs szíjfeszítő, csak a generátorral kell a szíjat feszíteni, így állandó a feszítő erő a szíjon. Ennek hatására a főtengelyen lévő tárcsa már kicsit kopott volt. A szíj csak addig adott nyikorgó hangot, amíg a generátor több áramot termelt beindítás után, ez kb.1-2 perc volt, ha jól emlékszem. Szóval a kicsit kopott tárcsa miatt, és a hidegindítás utáni nagyobb áramfelvétel miatt nyikorgott a szíj. Én ezt a szíjat kicseréltem egy újra, és azzal is nyikorgott azért, mert, Bosch szíjat vettem rá. Ez azért rossz, mert puha a szíj. Pár tízezer forint, és jópár szervíz látogatás, valamint 1-2 hónap elteltével az lett a megoldás, hogy az új Bosch szíjat lecseréltem egy jóval keményebb Gates szíjra, és a probléma megoldódott. Ezután még 4 évig használtam az autót, és teljesen megszűnt a nyikorgó hang. Szóval a megoldás a Gates, vagy Dayco szíj használata.

Remélem sok embernek tudtam segíteni.

2017. jún. 11. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!