Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Shell vagy Mol? Ki hol tankol,...

Shell vagy Mol? Ki hol tankol, mi a tapasztalata? Bosch vp 44 adagolo, diesel .19 eves auto melyikbol irja elo a gyarto?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Mindkét kútnál százhalombattai finomítású gázolajat kapsz.
2018. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
68%
Mindegy hol tankolsz, ugyanazt a gázolajat kapod, ugyanis a shell is a MOL finomítótól veszi.
2018. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindegy, hogy Daciát vagy Audit veszel, ugyan abból a vasércből van. Ez kb ilyen kijelentés.


Az alappárlat, lehet hogy ugyan az, csak épp az adalékok, nem! És ez nagyon nem mindegy.

(Vegyészként van némi közöm a petrolkémiai iparághoz. De itt ez úgysem számít, hiszem nindenki név és arc nélkül azt ír, amit akar...)


Két dízel autóm van. Ez egyik 13 éves, a másik egészen új, 2018-as. Mindkettővel azt tapasztalom, hogy a Mol alap gázolajához képest a Shell prémiummal bő 3-6 decivel kevesebbet kérnek hosszú távon és az alapjáart is sokkal "lágyabb", halkabb.

Ez csak a saját tapasztalatom. Természetesen mindenki azt tölt bele, amit szeretni.

2018. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

shell kúton nem szoktam tankolni mert nekem nem szimpi,hogy a fene se jön oda megkérdezni,hogy segíthet?? Lehet a fejemmel van baj mert se itt a közeli kútnál se a 260km-re lévőnél nem jött oda senki és pár alkalom után meguntam.

Van ilyen mol kártyám -pár ft/liter szóval egy sokat tankoltam ott,viszont egyszer azonnal kellett benzinkút és omw-re mentem mert az volt a legközelebb. Én benzint tankolok,de azt észre vettem,hogy az omw prémiumot jobban szereti az autóm mint a mol prémiumot...így omw-re járok már

2018. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Shell és Shell illetve Mol és Mol között is óriási különbség van. Ahol én szoktam/tudok tankolni Mol ott a gázolaj (szerintem) rosszabb mint egy Auchan kúton.(2-3dl többlet fogyasztás a molnál). Tehát lehet mondani azt is hogy melyik kúton, de célszerűbb inkább azt is odatenni hogy helyileg hol. Amondó vagyok hogy az itthoni gázolaj java része szar ha úgy nézzük hogy osztrákban az alap észrevehetően jobb mint itthon a 400forintos.
2018. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

A shell kút vegyesen szerzi be, ezért van ami a swechatibol jön van amelyik Százhalombatta.


OMW meg swechatibol. Német üa.

2018. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

OMW.

Shell kút nincs a közelben.

2018. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
A majd 20 éves szívódízelbe zömében MOL, vagy éppen más, akár Shell. Meg van egy magasnyomású is, abba OMW-st tankolunk.
2018. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annak a 19 éves adagolónak már tökmindegy..
2018. márc. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

"OMW meg swechatibol. Német üa."


Őööö, izé.

Tényleg nem kötözködésből, de írjuk már le helyesen a nevét a kúthálózatnak!

Többen írták, de OMW tudtommal nincs, csak OMV!


A másik:

"Swechat", vagy inkább Schwechat, nagyon nem Németországban van: [link]

2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!