Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire férnék el/lenne...

Mennyire férnék el/lenne kényelmes egy sportmotor?

Figyelt kérdés

184 cm vagyok, 90 kiló.

Nagyon tetszenek a sportmotorok, leginkább a Kawasaki Ninja 250, a kérdésem az lenne hogy mennyire férnék el rajta? Ismerőseim mind mást mondanak, van aki szerint simán, van aki azt mondja hogy nagyon kényelmetlen lenne.

Tudom, hogy a sportmotorok nem a kényelemről híresek.



2018. márc. 3. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ninja 250 nem sportmotor, csak arra hajaz a kialakítása. Igazi sportmotorhoz képest egyenesebben ülsz rajta. Nagyon kedvelik, mint kezdőmotor.

A sportmotor alapjáraton nem a kényelemről híres. Ha kényelmet akarsz, chopper vagy túra motor kell neked (nézzed meg pl. honda goldwinget, igazi guruló fotel), sőt nagytestű túrarobogók is nagyon kényelmesek.

Ugyanakkor, a méreted miatt nem lesz gond, el fogsz férni rajtuk, csak jól be kell állítani a kezelőszerveket. Kormány, fék, váltó, lábfék, ülés magasság, lábtartó mind állítható bizonyos motorokon (nem mindegyiken lehet az összeset). Biztos megtalálod a neked megfelelőt.

2018. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A méreteid szerintem még az átlag felső határát súrolják, szóval szinte minden motoron el fogsz férni. Kinek mi a kényelmes, ki kellene próbálnod, mert van aki simán leüli az 1000km-es túrát sportmotoron, van akinek 100km után meg kell állnia. Én azért nem egyből egy Honda Goldwinget ajánlanék, annál nagyobbat nem is nagyon lehetne :D :D persze kiváló gép, de szerintem 1000 motorosból 1-nek való olyan/van szüksége rá. Ha korlátlan jogsid van én inkább sporttúra, túra kategóriákat nézném, ott egészen bő a választék a 250-es ninjákkal megegyező árkategóriában. Yamaha FZS600, Yamaha Xj600S, Honda Hornet, Suzuki Bandit stb. Ezek jó kezdőmotorok ha már kellően érett vagy. Ha A2 jogsid van, akkor azt ajánlom, amennyire lehet próbálj 48lóerőhöz minél közelebb maradni teljesítményben, mert hamar ki fogod nőni a motort. Szerintem a 250-es ninját megunod egy nyár alatt, de ha mindenképp ez a kiszemelt, akkor nem rossz választás, nem hasalós az üléspozíció, inkább városi/elővárosi motor, nem lesz kényelmetlen. Nem sokat tudtunk meg rólad, meg a felhasználás módjáról szóval így találgatva tudtam válaszolni. Üdv.
2018. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. márc. 3. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!