Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 16 évesen Amerikában...

Ha 16 évesen Amerikában letenném a jogsit, itthon minden gond nélkül használhatnám?

Figyelt kérdés
Adódik majd egy lehetőség, miszerint nyáron kiutazhatok Amerikába. Ahogy olvasgattam, nagyon rövid idő alatt és viszonylag kevés pénzért lehet ott jogsit szerezni. Szóval akkor gondoltam, a kötött program után egy ismerősünknél ott maradék egy kis időre megszerezni. Nyilván ha elérem azt a kort, letenném Mo.-n is, csak addig is tudnék vezetni. Nem köthetnek bele a rendőrök? (kérlek titeket a "hát szerintem", illetve "nem tom, sztem..." válaszoktól kíméljetek, csak akkor írj, ha biztos vagy benne. Köszi :) )

2018. márc. 3. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvényes Magyarországon, honosítani kell. Mire az megvan, már be is töltöd a 17-et.
2018. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem fog írni, aki "biztos benne" mert az USA-ban államonként eltérnek a jogosítvány megszerzésének a feltételei, azt meg nem írtad, melyik államban akarsz vizsgázni.


South Dakota kivételével 18 éves kor alatt csak ún. "restricted license" szerezhető meg, aminek államonként más és más megkötései vannak, de a legtöbb helyen az, hogy egyedül nem vezethetsz, kell lenni egy jogosítvánnyal rendelkező felnőttnek is az autóban (meg van ahol csak nappal lehet ilyen jogosítvánnyal vezetni stb.). Ilyen jogosítványt honosíttatni nem tudsz, és itthon a rendőr nem fogadja el, szóval a válasz a kérdésedre: "nem".


Ahol én voltam, ott a jogosítványhoz a külföldiektől elég sok papírt elkértek azt ellenőrizendő, hogy életvitelszerűen ott laknak, gondolom azért hogy kiszűrjék az turistákat meg a féllegálisan ott lébecolókat.

2018. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy az USA-ban szerezhet-e jogositványt külföldi, és itthon mennyire fogadják el, hogy ott nagy valószínűséggel automata váltós autót vezettél.

Ami biztos, hogy betöltött 17 év alatt Magyarországon nem vezethetsz autót, külföldön pedig csak 18 éves kor fölött, és ez máris ellent mond annak, hogy Amerikában 16 évesen jogositványt szerezz.

2018. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ötleted kivitelezhetetlen.

Üdv San Diego-ból.

2018. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerencsétlen is. Lehet, hogy olcsóbb, stb. de inkább szerezz olyankor gyakorlatot, amikor rossz idő van, hogy ügyesebb legyél, és ne a saját autód kárán tanulj, szóval télies pályán.
2020. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4

Szia uram. Milyen arrafele?

2023. jan. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az megvan, hogy USA-ban sem egységesen úgy van? Van, ahol 16 év, van, ahol több. Államtól függ.

Amúgy meg nem érvényes, sőt, elvileg nem is teheted le.

A magyar alkoktmány és később az alaptörvény is kimondja, hogy a magyarállampolgárnak a külföldön a magyar törvényeket, jogszabályokat, és az adott ország törvényeit, jogszabályait is be kell tartani, tehát csak úgy tehetnéd le törvényesen az adott államban 16 évesen a jogsit USA-ban, ha előtte megszűnik a magyar állampolgárságod. Ehhez az kell, hogy vagy legyen egy másik ország állampolgársága, vagy igérvény arra, hogy megkapod.


16 évesen max úgy tudod ezt kivitelezni, ha házasságot kötsz egy pl. amerikai csajjal, akkor nagykorusítanak Magyarországon, meg is kapod egyhamar az amerikai állampolgárságot, utána lemondhatsz a magyarról, és irány a jogsigyár.

2023. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!