Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford mondeo 1.8 benzines...

Ford mondeo 1.8 benzines kocsira 4 évszakos gumi?

Figyelt kérdés
Jelenleg van, téli nyári szettem felnin. Évi 15-16 ezer kilométert autózom. Gazdaságosabb lenne 1 garnitura jó 4 évszakos gumit vennem? Akkor megúsznám a nyári téli váltásokkor a gumishoz járkálást. Mi a véleményetek? Tudtok ajánlani bevált 4 évszak gumikat? Acélfelnimen a téli 195/ 65 R15 ös méretbe van. Nyári az alifelnin 205/55 R16 -os méretbe. Melyik méretű felnire lenne érdemes vásárolnom?

#4 évszak #Gumikérdés
2018. márc. 4. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked tökéletes a kisebb keréken egy 4 évszakos gumi
2018. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, mondjuk én szívem szerint inkább a nagyobb alu ra vennék mert az szebb. Tudom, hogy télen nem a jánlott aluval menni, de akkor is. Michelin Cross Climate-t néztem ki
2018. márc. 4. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

A 205/55R16-os Cross Climate 24 000Ft/db, az aluhoz való 215/55R16 pedig 38 000/db a legolcsóbb, amit találtam.


Évi 15 000km-nél ez elmegy neked 4 évet mondjuk és 60 000km-t.


Ha veszel két garnitúra gumit és nem a legolcsóbban veszed akkor a két garnitúra is megáll 40000/db áron viszont ezek kibírnak ugyanilyen használatnál 120 000km-t és 8 évet ( ha megfelelően tárolod, utána már eldobós ).


Igaz én 7x16-os alufelni méretben számoltam, oda 215/55R16 kell, a 205/55R16 a 6,5x16-os felnihez való gumi.


Szerintem a Michelin Cross Climate pont annyira drága, hogy már sokkal jobban megéri venni két garnitúra gumit helyette.

2018. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rakjál rá csak télit.
2018. márc. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A jó édes ***** válasza:
Attól függ, hol akarod használni. Egy olyan helyen, ahol rendszeresen hókotrózzák a fő- és mellékutakat, nincsenek télen jégbordák és eltakarítatlan hólatyak az úton, vagy veszélyes, felfagyásra hajlamos útszakaszok, oda tökéletes a négyévszakos gumi is, amit írtál. Tekintve hogy Magyarország nem ilyen hely, én csak akkor javasolnám ezt a választást, ha télen csak alkalomadtán indulsz útnak egy-egy bevásárlásra vagy enyhébb időben valami miatt. Nem azért nem javasolt máskülönben a téli gumi elhagyása, mert a magyar időjárás viszontagságait ne lehetne 99%-ban ugyanolyan jól kibírni vele. Annyira azért még nincs extrém időjárásunk, hogy szükségszerű legyen mindenhova a téli, de abban a maradék 1%-ban, mikor elkap egy sűrű havazás (2013. márc. 15.), egy alsóbb rendű útszakaszon kell elvergődnöd, amit senki sem takarít vagy tükörjég van a parkolóban - na akkor cumi téli gumi helyett 4 évszakossal járni. Te ismered a saját közlekedési szokásaidat, s hogy mennyire tudod elkerülni ezeket a helyzeteket, de pusztán azért, mert gazdaságosabbnak gondolja valaki, még nem biztos, hogy mindenkinek alkalmas is lesz ez a típusú gumiabroncs.
2018. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+1 szavazat a csak téli gumira. A 4évszakos gumival az a gond,hogy télen körülményesen használható főleg ha azt nézzük idehaza mennyit törődnek az utakkal ha jön egy kis hó. Inkább legyél nagyobb biztonságban télen minthogy sok legyen a 4évszakos guminak.
2018. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik autonkon CrossClimate gumik vannak. Szerintem abszolut okesak. Ha nagy a cumi, akkor pedig ott a csomagtartoban allandoan a holanc. Namarmost ha ez a kombo is csodot mond, en nem tudok elkepzelni olyan teli gumit, ami ne tenne ugyanezt.
2018. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, hogy az én hozzászólásom miért lett lepontozva? :D
2018. márc. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!