Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári garnitúra / téli garnitú...

Nyári garnitúra / téli garnitúra? Vagy 4 évszakos?

Figyelt kérdés

Nyári garniból Infinity lenne 225/405 R18, Téli garnitúra Laufenn 205/50 r17.

4 évszakosból vagy Michelin Cross climate vagy Goodyear Vector 4s gen2.

Ti melyiket vennétek? Igaz a 2 szettnél az is játszik hogy bármikor van tartalék szett.

Évi 8.000-et megyek többnyire város vagy 45km-re a várostól hétvégente. Nyáron 1-2x hosszabb útra is megyek, most télivel mentem egész évben, igazából nem sok különbséget éreztem, igaz prémium téligumi van rajta.



2017. nov. 20. 12:21
1 2
 1/14 Tomcatters ***** válasza:
84%
Telire teligumi, nyarra, nyarigumi :D Ha csak 1 szettet veszel, akkor mindenkeppen teligumi, inkabb nyaron telivel, mint telen nyarival, 4 evszakosakat nem ismerem, de sosem irnak jokat roluk ,telen jobb a teli, mint a 4 evszakos ... ugyhogy teligumi
2017. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én cserélgetem a télit és a nyárit.
2017. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

"A fiúknak fütyijük van a lányoknak meg puncijuk."


Ez pont annyira evidens, mint hogy melyik évszakban milyen gumit érdemes használni.

2017. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pszyho válasza:
54%
Ha csak évi 8000-et mész akkor én is inkább a télit javasolnám. Nyáron jobban kopik egy kicsit, talán zajosabb is (ez gyártó/típusfüggő is). De ha nem határközelben csapatod, akkor lényegében a menettulajdonságok nem változnak jelentősen. A nyári télen felejtős, lehet reszkírozni, hogy emnyhe tél lesz, meg stb. de hát...! A négy évaszakosokban is van ami egész évben (télen kis kompromisszumokkal) használható, teszteredményeket olvass.
2017. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Inkább járj nyáron is télivel, mint télen nyárival.

A négy évszakos gumikkal az a probléma, hogy inkább két évszakosak, őszi, tavaszi gumik, hóban fagyban rosszul teljesítenek.

Persze télen sincs mindig fagy, hó, a kérdés az, hogy miért drágább egy négyevszakos gumi, amikor nem jobb?

2017. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Egyre jobbak a négyévszakos gumik, főleg az olyan márkák, mint a Michelin. Én nagyon fontolgatom, hogy kipróbálom, csak egyelőre van még egy jó garnitúra téli és nyári gumim is.
2017. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Michelin CrissClimate tökéletesen bevált nekem, a magyar telek szerencsére nem durvák.
2017. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg a Michelin négy évszakosa meglepő eredményt produkált, noname gumik is megelőzték

2017. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Száraz úton - fagypont felett – a Michelin négy évszakosa (...) volt a legjobb"


Ezt az általad linkelt cikkből vettem ki. Számomra ez már elég érv is ahhoz, hogy majd ilyen gumit vegyek. Mert 80%-ban száraz úton megyek, akkor is legtöbbször 0 fok feletti hőmérsékletben. Még télen is.

2017. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még mindig a 4 évszakosok mellett döntenék, még szóba jöhet a Vredrstein Quatrac 5 is. A cross climate ről nincs ismerősi körben informàció. Csak havas utakra nem ajànljàk sokan...
2017. nov. 23. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!