Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szelepszár szimering a hiba?

A szelepszár szimering a hiba?

Figyelt kérdés
Adott egy 1.6-os ( AKL) Golf 4-es, amiről tudom hogy szelepszár szimeringes, produkálja a tüneteket amit kell ( hideg indításnál 1 percig kékes füst, 3-4 ezres fordulatról motorfékezve majd hirtelen nagy gázra kék füst a visszapillantóban) A kérdésem pedig az lenne hogy.: Mikor 3-4 ezres fordulaton használom elég nagy kék felhőt húzok magam után, ezt is a rossz szelepszár szimering okozza? Városi használatban semmi gond semmi füst,olajbeöntő kupak lecsavarása után minimális kartergáz van ( igaz ma nem hideg motornál ellenőriztem, de ahogy emlékszem egy hónapja hideg motornál sem volt) Városba használom hetek- hónapok óta, rövid utakon, legutóbbi olaj utántöltés óta 730-at mentem és a max alatt egy kicsivel van lentebb az olajam, igaz egy picit túl is volt töltve. A nagy regényt csak azért írtam le hogy a hozzáértők pontosabb képet lássanak a problémámról :)

2018. márc. 5. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a motort, de ha hozzáférhető, sokszor a hengerfej levétele nélkül is cserélhetők a szelepszár szimeringek. Talán érdemes lenne először ezzel próbálkozni.
2018. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szelepszár szimering hiba az tuti van.

A másik probléma a 3-4 000 fordulat miatti kékes füst lehetséges,hogy vmelyik hengernél sok olaj jut fel az égéstérbe,mert már nem igazán jó a motor égéstér tömítettsége és ilyenkor a gyűrűk már ezen a fordulaton nem húzzák le megfelelően az olajat.Minél magasabb a fordulat ,annál több olaj marad az égéstéren

Kellene egy sűrítési végnyomás mérés is.

2018. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!