Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektormos gázpedál hiba jelei?

Elektormos gázpedál hiba jelei?

Figyelt kérdés
Honnan tudom ha meghibásodott az el gázpedál? Át lehet alakítani bowdenesre?
2018. márc. 8. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lehet átalakítani
2018. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha rossz a gázpedál észre veszed.
2018. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
Átalakítható, de drága buli, nem éri meg.
2018. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bowdenesre nem lehet átalakitani!!!
2018. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
Minden megoldható, csak pénz kérdése.
2018. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom átalakítani csak kiváncsi vagyok lehetséges e

De mégis mik a jelei ha bedöglik az el gázpedál? Mikor váltok kinyomom a kuplungot 1-2 mp ig az adott fordulatszámon marad aztán esik le főleg hidegen mi lehet ennek az oka?

2018. márc. 8. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem hiba. Így írták meg a motorvezérlő szoftvert.


Ha meghibásodik a gázpedálod, biztonsági okokból nagy valószínűséggel az ECU le fogja tiltani. Azaz hiába nyomod, nem reagál, a műszerfalon viszont a képedbe virít a sárga meghibásodást jelző ikon. Legalábbis a legtöbbször ez szokott lenni.

2018. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alapjárati motor is lehet vagy valamelyik szonda. Sok autó csinálja egyébként, rengetegszer hallom én is mikor leparkolnak és kinyomja, hogy felpörög a motor és csak pár másodperc után áll vissza.
2018. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gall69 ***** válasza:
0pel Astra "G" 1.6 ecotec motorú autóm elektromos gázpedál hibás. Megyek 20-30 percet és azután kezdi. Először gondolkodik és lassan reagál a gázpedál lenyomása, azután nem érzékeli a gázadaást egyáltalán. Alapjárat mindíg van. Spontán néha magához tér, de újra érzéketlenné válik. Kicseréltettem újra, mivel a műszeres diagnosztika egyértelműen jelezte a gázpedál ellenállás hibás értékét. 2 napig jó volt, azután újra kezdte. Természetesen a szerelőnél nem produkálta a hibát. Már 1 hete nála van. Bízom benne, hogy még tudja javítani.
2022. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 H Astránál is tipikus jelenség. Nem a gázpedál portméterrel van a hiba, hanem az UEC alatti csatlakozó kontakthibás. Vagy pucerálni szokták és jó darabig nem jön elő, vagy átforrasztják és soha nem lesz vele gond. Nagy valószínűséggel itt is hasonló lehet.
2022. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!