Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha emelkedon felfele nem...

Ha emelkedon felfele nem valtok vissza megfelelo fokozatba es eroltetem a motort huzamosabban, attol hengerfejes lesz az auto motorja?

Figyelt kérdés
2018. márc. 9. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Igen
2018. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Hosszú távon (értsd: hónapok, évek alatt) okozhat károsodást, de nem tudom, milyet.
2018. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ettől nem hengerfejesedik feltétlenül, de arra hajlamos motoroknál akár erre is rásegíthet. Egyébként meg az a baj, hogy rosszul és fokozottan kezd el kopni a henger hosszabb távon, a hajtókarok sem kopnak jól, és ami még nagyobb baj, hogy az olajkenés nem megfelelő, ha túl alacsony a fordulat.
2018. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szélsőséges esetben lehet, de nagyobb veszélyben forognak a motor csapágyai. A kis fordulatszám miatt kicsi az olajnyomás, illetve a szivattyú olajszállítása, de nagy a csapágyak terhelése. Inkább forogjon az a motor, minthogy kicsapágyasodjon.
2018. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]



Nzezd meg.

Nyomaték öl nem a fordulat

2018. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagymértékű oldalterhelés a hengerben, nagymértékű kopás.
2018. márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az ilyenkor fellepo melegedes miatt gondoltam h a hengerfej tomites ramehet.

koszi a valaszokat. ment a zoldi

2018. márc. 9. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!