Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó napi 10-30 km-es...

Dízel autó napi 10-30 km-es használatra. Érdemes ilyet venni?

Figyelt kérdés
Főleg városban használnám.

2018. márc. 10. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nyugodtan. Lehetőleg 3 turbós, DPF-es legyen.

Egy szó a megoldás: szívóbenzin.

2018. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél kicsit bonyolultabb a dolog. Az árkategória meg kor a nem mind1 itt, alacsonyabb árkategóriába igen megéri talán a régi szívó dízel igen, szerintem, mert azok egyszerű szerkezetek, és legyünk őszinték kit érdekel hogy környezetszennyező, ha kapsz egy fél milliós számlát a részecskeszűrűről vagy hasonszőrű költséges alkatrészről, a benzinesekbe kevesebb az ilyen költséges hibalehetőség, szóval újabb kategóriába gondolkodsz akkor meg szerintem a benzines a jobb döntés kevesebb minden mehet szét benne, de persze szerencsének nem kis szerepe van. Ki kell fogni, a gondos gazdást, nem kispórolt anyagos, jó szerelős előéletű kocsikat.
2018. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez kb. 1996-2002 közötti szivó dízelek erős egyszerű masszív szerkezetek, azt megéri esetleg, ha nem csak motorikusan de a kaszni is rendben van váltó futómű stb.... azután meg inkább benzines
2018. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bár 2000 után azért nem árt vigyázni ott kezdtek azt hiszem ráfeküdni erre a részecskeszűrő baromságra.
2018. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én 10 év körüli autót keresek hasonló használatra. Senki sem javasolja a dízelt, mert eltömődik a részecskeszűrő ha nincs meghajtva időnként. Viszont a kereskedésekben az autók 90 százaléka dízel.
2018. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tötymörögsz a városi dugóban és általában bemelegszik rendesen akkor nyugodtan veheted. Néha kell egy kicsit hajtani, biztos ami biztos és kész
2018. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Papírforma szerint kb. 700 kilométerenként van a "regenerálódási" ciklusa, vezérlő egység akkor "igényel" egy kb. 30 perces egyenletes autókázást országúton vagy autópályán az kiégeti, kikormolja. Kérdés hogy akkor mi értelme neki ha végül úgyis a szabadba jut. Max akkor lenne ennek értelme hogy egy mozdulattal az a betét kivehető lenne és te otthon néha "kimosod" otthon magadnak vagy ilyesmi megoldásba, de ez így csak pénzlenyúlás leginkább.
2018. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Részecskeszűrű 2009 utáni dízelekbe van és féltank gázolajnak kell lennie, hogy saját magát regenerálja magát, ezt még városba is megcsinálja magának nem kell ahhoz messze menni, de nem árt :)


Én benzin párti vagyok, de csak jó időbe ( meg télen is, mert előbb fűt) DE ciki egy 1.3-as Swifttel 10 liter körül járni, én magamnak pl. egy 1.5 D Corsat fogok javasolni a kövi télre, napi pár km-t megyek, de egy szívó dízel-t nem érdekel, legyen vele picit törődve és a többit meg lesajnálja :)


Taxisok is dízelt szeretik, nem ok nélkül, mondjuk a javítás drágább, de nekik visszajön. :)

2018. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, semmivel sem rosszabb ilyen használatra, mint egy benzines, cserében takarékos.
2018. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az 1.9 TDI jobb választás szerintem ,éppen olyan egyszerű szerkezet mint a szívó, de ha kell megy is.
2018. márc. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!