Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata valtos autoval mit...

Automata valtos autoval mit kell csinálni felporog?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy ha esetleg véletlenűl diesel automata automon tönkremegy a turbo és felkapja az olajat akkor. Azt hogy tudom lefullasztani? Tudom leveszem a cooler csövet és befogom tenyérrel... Csak mire leszedem a bilincseket meg a csövet addig kb orbavág a hajtokar... Remélem valaki tud vlami értel.mes megoldást.. Esetleg ugy le lehet fullasztani hogy manuálba felpakolom 6 ba és fékezem? Csak szerintem akkor elkezd automatikussan visszaváltogatni magának...

#BMW #automata #turbo hiba #lefullasztás
2018. márc. 12. 23:51
 1/10 crudy ***** válasza:
Nem tudsz felvaltani, a valto csak akkor valt ha akar, ha allohelyzetben lokdosod a valtokart nem csinal semmit. Ilyenkor egyetlen megoldas ha leteped a csovet es valamit, pl egy polot betuszkolsz a szivocsobe. Ne a cooler csovet piszkald mert ott mar nyomas van, a turbo elott viszont nincs azaz konnyen fel lehet tepni a legszurohazat vagy elotte/utana a csovet. Oda benyomsz valamit es kesz. Egyebkent ez a jelenseg nem ugy fordul elo h egyszer csak elkezdi okadni a fustot. Ha a turbo elkezdi felszivni az olajat akkor a tomites mar a legveget jarja. Elotte mar fustol, alig megy, minden baja van. Ez azoknal fordul elo akik nem szeretnek szervizbe jarni es akor is hajtjak az autot amikor mar majdnem szetesett.
2018. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt sok csövet nem látsz elég uj bmw egy cső van amit le birok venni a burkolatok lebontása nélkűl az ami a szivosorra megy rá a pillango elött de mire leveszem a bilincseket ha van nalam szerszámkészlet persze addig kiissza az olajat és szevasz! A rongyot nem ajánlom odatenni mert ha kikapja a kezedből további károkat okozhat! A jelenségtől azért félek mert az előző autom pont ez miatt lett motorcserés és eggyik pillanatrol a masikra jött a turbotengely törés nem füstőlt nem fütyűlt nem ette az olajat és mégis... És nem azért nem cseréltem ki mert nem volt rá pénz vagy trehány vagyok mert pont passatokat bontottam akkoriba és volt pár darab belőle polcon:/ csak hát addig nem produkált hibát egy gorog ut soran gondolta ugy hogy inkább ne menjunk :) azért köszi a választ a lényeg az hogy nem tudom lefullasztani az automataváltot! Legfeljebb ha beépitek elé egy bentről vezérelt elektromos leálító pillango szelepet! Köszönöm a segítséget!
2018. márc. 13. 00:17
 3/10 crudy ***** válasza:
A rongy, polo biztos nemnfog kart tenni. Nem fog atmenni a pillangosoron, ha be is szivja akkor fentakad es tomit. Persze szivas lesz kibanyaszn de van egy ep motorod. Nem tudom mit jelent az uj bmw de altalaban menetirany szerint jobb oldalt van a szivocso. A legszuroig kell eljutnod vagy utana a csovet amiben a legtomegmero van. Ott nincs meghuzva a bilincs, nincs lecsavarizva, leragasztva. Fogod es leteped.
2018. márc. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos sok esély nincs.

Ha tenyérrel akarod befogni, számíthatsz egy bazinagy vérhólyagra a tenyereden.

Én is gondolkoztam ezen, mert nekem is diesel van és autómata.

Szerintem is a légtömegmérőnél kell vhol lehúzni, de h a pólót választod, kikapja a szívóhatás, a turbód meg bekapja... na az sem szép. Persze egy turbó mégsem egy komplett motor+ egy új turbó, ez tény.

Inkább a kocsi szőnyegét javaslom, gumi, v filc, talán az.

Lefullasztani nem tudod.

Az, h kupám vág- e a hajtórúd... pát perc és kiderül.

A pillangószelep lehetne jó megoldás, h nem lenne akkora áramlás a csövezésben, h ne bírjon vele a kis szervo motor.

A 3,0Tdi motorban a cooler cső után, a szívó cső elé van építve ilyen, egy ismerősnek mégis szétpörgött a motor, nem bírt elzárni a szelep.

A sztoriban amúgy a legnagyobb baj, h hírtelen jön, mire felméred mi történt, már kifeküdt a motor, nemhogy még cselekedni tudj.

Ezért jó mondjuk ezt higgadtan végigtörpölni, de ugye legtöbben hírből sem idmerik, h ilyen létezik.

2018. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kiveszed üresbe, behúzod a kéziféket és elszaladsz, majd végignézed ahogy meghal. Egyébként a kézi váltósat sem lehet nagyon lefullasztani, valami törni fog.
2018. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Két lehetőséged van: 1. az üzemanyagcsövet elszorítod 2. ha van benne vészleállító kar, használod azt (úgy tudom, hogy az új dízelekbe már nem raknak ilyet sajnos).
2018. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lefullasztani csak a manuális váltósat tudod (kuplung valszeg kuka) Amúgy meg esélyes, hogy valami annyira túlhevül a motortérben, hogy az autó is porrá ég.

[link]

2018. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6- nem az üzemanyag csövön megy olyankor a nafta a motorba.

Mégcsak nem is gázolaj.

Egyedül a levegőt tudod elvenni, az az egy esélyed van megállítani a láncteskciót!

Vészleállító kar... ez nem darusautó. :)

2018. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Francokat, mikor ott pörög a dízel csillió fordulaton, közel se mersz menni hozzá, nemhogy még felnyisd a motorházat (megsül a kezed), és ott szórakozz vele.... Kb semmit nem lehet csinálni vele, elméletileg a modern dízelek be vannak biztosítva, hogy ez ne történjen meg, ehhez képest ugye BMW-nél számtalan példa van rá, hogy mégis megtörténhet a dolog.
2018. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi jó hír :/ :) ez nem túl barátságos inkább benzinest kell venni :)
2018. márc. 13. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!