Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik ez a motor? Többi lent?

Melyik ez a motor? Többi lent?

Figyelt kérdés

Szóval valamikor olvastam, hogy a Hondanak, de lehet hogy a Toyotanak van a "legjobb" motorja. Ha jól tudom 1.6, es valami 180 loerot tud. Vagyis valószínűleg abból a szemszögből a legjob, hogy ennek a motornak van a legjobb liter/loero aranya. Nem tudom. De aki ért hozza az biztos tudja.

Melyik ez a motor?



2018. márc. 13. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hondának van az 1.6 VTi pörcögője 160 lóerővel, a Toyota VVTi motorok tudnak 1.8 literrel 143 lóerőt. De nyomaték az bőven 200 Nm alatr van mindegyiknél, és magas fordulaton is jön.

De ha a köbxenri/lóerő arány a lényeg, akkor a Mazda bolygódugattyús Wankell motorja a "nyerő", kb 1300 effektív köbcenti, kiviteltől függően 192 vagy 231 lóerő. De ezeket pörgetni kell nagyon, 6ezres fordulat alatt nem nagyon élnek, és elég hamar el is használódnak. Nekem még bem volt ilyenem, de állítólag 150-200ezer km körül jöhet a generál.

Én azt mondom, ha rízsrakéta kicsi pénzből, akkor régebbi Civic VTEC, 1.6, 125 lóerő, Mitsu Eclipse GSi 1997 körül, 2000 ccm, 150 ló (a "Brian Eclipse"), ha mélyebb a zseb, akkor valami Supra, vagy Impreza, esetleg egy Nissan Sylvia, vagy ha nem gond, hogy nálunk nem kaphat rendszámot, akkor egy Nissan Skyline R34 (angol vagy japán rendszámmal tudod használni)

2018. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az 1.8 vvti toyota motor van 190 loero korul is. Uj celicaban lehet talalni csak nagyon ritka
2018. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy erre gondolsz. De én nem állítanám hogy ez a "legjobb" motor.


[link]

2018. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a liter/lóerő arány határozza meg, akkor az egyik wankel motor lesz mazdától. Toyota Supra motorját szokták még magasztalni.
2018. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ennek a TS motornak komoly konstrukciós hibái voltak. Ráadásul nagy fordulaton erős igazán, ahol a normál, átlag sofőr sosem használja. (ez a Hondára is igaz)

De alighanem a Honda VTEC 160 lovas motoráról olvastál, (Integrában volt 1.8 180LE, de az S2000 2.0 szívó benzinesen is 200 lovas. A Honda ezt viszont már a 90-es évek végén tudta az akkori "koporsó" CRX-ben.

2018. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!