Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feleségem 1.5 éves Daciájában...

Hmafi kérdése:

Feleségem 1.5 éves Daciájában felvizesedett az olaj. Novemberben éves szervízen cseréltek olajat benne. Most ismét teljes olajcsere Azt mondták ez nem garanciális javítás, mert nem rendeltetésszerűen, rövid távra használta az autót Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem jogos.
2018. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Először is kérd, hogy ezt adják írásba, pecséttel, hivatalos dokumentum formájában.


Ezután - mikor már a kezedben van ez a papír - kérd, hogy mutassák meg a használati utasításban azt a részt, ami szerint nem rendeltetésszerű használat a rövidtáv, vagy mutassanak hivatalos szakértői állásfoglalást, ami ezt alátámasztja.

2018. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
Nincs ilyen egy autónál, hogy rövid távon használja és nem vállalnak garanciát. Egyáltalán, hogy vizesedhet fel benne az olaj? Ilyet még nem hallottam, hogy ha rövid távon használnak egy autót, akkor vizes lesz az olaj benne. Dieseleket értelemszerűen nem ajánlják rövid távolságokra, mert nincs ideje üzemi hőmérsékletre felmelegedni, de ott sem az olaj vizesedése miatt.
2018. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Ha folyamatosan rövid távon használják, akkor kerülhet némi víz az olajba, de olyat még én sem láttam, hogy emiatt cserélni kelljen. A betöltő sapkán szokott megjelenni az emulziós, majonéz szerű lerakódás. Bár normál esetben időnként azért mindenki megy egy hosszabb távot, amikor ez ki tud párologni.

Ha valóban csak a rövid távok miatt van, akkor szerintem sem garanciális ügy, mert az ilyen használati móddal gyakoribb olajcsere jár. A gyártó olajcsere periódust tudtommal nem garantál. Meghibásodásról nem beszélhetünk, hacsak nem hengerfejes az autó, és valójában azért kerül víz az olajba. Hűtővíz nem fogy az autóból? Tiszta a hűtővíz, vagy abban is látni olajat?

2018. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A hivatalos forgalmazónál is reklamáltam,ahol hasonló választ kaptam.Nem rendeltetésszerű használat.Írásban kértem a választ. Most várom.Hova forduljak? Az eszem megáll.
2018. márc. 13. 10:24
 6/19 A kérdező kommentje:
Hűtővíz tiszta, és nem fogy.De azért az durva,hogy 3 havonta olajcsere 38000-ért.
2018. márc. 13. 10:27
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Fogyasztóvėdelem
2018. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Az olaj nem tud felvizesedni annyira, hogy az problémát okozzon, inkább arról lehet szó, hogy a szervizben eleve rossz viszkozitású olajat öntöttek bele. Ez semmiképp sem tartozik bele a nem rendeltetésszerű használatba, inkább az előző szerviz hibázott.
2018. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Olajcsere 38-ért? Az aztán szép lehúzás. Kb megvan 8000-ből ha magad csinálod. Egyébként tedd a szívedre a kezed és mondd hogy nem rövid távokon jár az autó. De egyáltalán hogy kell érteni azt hogy felvizesedett? Az olaj és a víz nem keveredik csak elvegyül egymással, mindenféle trutymós habos állagú fehéres lötty formájában. Ha az olajbeöntő sapkán van ilyen anyag egy kevés az nem baj, de ha már a nívópálcán is ez van, normál fekete olaj helyett akkor van baj gazdagon.
2018. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sokkal olcsóbban megvan,de az autó garanciális.Az olaj sárgás fehér trutymó volt.Olyn szinten felhigult,hogy jelzett az olajnyomás hiány lámpa.
2018. márc. 13. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!