Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvegyem-e a gyári Opel...

Megvegyem-e a gyári Opel olajat az autómba?

Figyelt kérdés

Opel Corsa C-m van (Z10XE), 15 éves autó. A gyárilag bele előírt olaj a GM Dexos 2-vel egyezik meg, azaz a GM-LL-A-025 szabványnak megfelel. A neten van jópár olaj, ami rendelkezik ezzel a specifikációval, viszont borzasztó drágák (3000+ forint/literért láttam Mobil 1-et meg hasonlókat). A gyári olajból 4 liter 6900 forint, ami azthiszem elég baráti. Megéri gyári olajat venni egyáltalán? Hallottam hideget-meleget a gyári olajokról, bár kétlem, hogy azok tényleg olyan rosszak lennének. Nektek mi a véleményetek?


Ja és még valami. Most Eni 10W40 van benne, de 0 fok alatt borzasztóan csattog a motor (vagy a hidrotőkék, nem tudom, nem értek hozzá) hidegindításnál, ezért is akarom lecserélni egy 5W30-asra (ezért is gondoltam a GM Dexos 2-re), mert félek, hogy valami gond lesz vele a -20 fokban.


Annyit értek, hogy minél kisebb a viszkozitása egy olajnak, annál jobban folyik a hidegben, és itt az első számot kell nézni a W előtt (azaz 5W30, 0W30, stb.).


Mi a véleményetek, mit vegyek bele? Enni eszegeti az olajat, 1000 km/2 dl.



2018. febr. 24. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Gm 10w40.


Azt mondják csattog tőle a hidrotőke, de azt nem mondják h 25 ezer kmeenként cserélték az olajat.. a gyári olcsó. Aki hosszúeletű autót akar az évente v 10 000 után cserél.

2018. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

"Hallottam hideget-meleget a gyári olajokról"


Azért azt ne feltételezzük már, hogy a gyártó hülye a saját autójához :D

2018. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Lényegében pont ezen a véleményen vagyok én is... Szerintem ez inkább ilyen urban legend megint, hogy a gyári olaj rossz.

2018. febr. 25. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Simán jó a gyári olaj, a 10W-40 meg nem való abba a motorba. Az 5W-30 jó lesz még ha eszegeti is egy kicsit.
2018. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10w40 el eszik neki 2 dlt 1000 kmen.

10 000 km alatt 2 liter

5w30al, azért jelentősen megnőlne neki, valamint gyárilag a könyvben benne van, fogyasztás esetén.


Szóval, nyugodtan mehet bele 10w40! Ilyen korú autónál, meg pláne.


Szerencsére z10, nem x10 motor! Tőkékre figyelj!

2018. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet bele a gyári olaj!

Egy dízel H Astrában több mint 220.000km-en keresztül csak gyári GM 5w30 dexos2 olajat töltettem. Az ég világon semmi baja nem lett, se a turbónak, se a motornak. Olajat rátöltenem soha nem kellett 15.000km-enkénti csereperiódussal.


Sokan szidják a gyári olajat. De mikor rákérdezek, hogy mi a baj vele, konkrétan milyen rossz tapasztalata volt, akkor megy a hebegés-habogás, hogy ettől meg attól ezt meg azt hallott. Tehát semmi konkrétum.

Korábban már nyomoztam, hogy miből származik ez az előítélet és arra jutottam, hogy régebben még a 90-es években a 10W40-es GM olaj idejében volt egy beszállítóváltás és akkor valóban volt valami átmeneti gond az olajjal. Ebből jött létre az a városi legenda, ami több mint 20 év távlatában is él, hogy a gyári olaj az ördögtől való, rettegni kell tőle és nem szabad az autóba tölteni.

Az Opel mérnökei nem hülyék. Nem véletlenül van dexos2 előírva az autódra. Szerintem kicsit jobban értenek hozzá, mint az "ismerős szomszédjának a sógorának a kollégájának a nagynénikéje, aki megmondta hogy a gyári olaj nem jó".


Szóval én is használtam 5w30 gyári olajat, semmilyen negatív tapasztalatom nem volt. Ha nem bízol benne, akkor van még jó pár olaj dexos2 jóváhagyással. Ezek közül válogass: [link]

Árban a legtöbb drágább mint a GM olaj, ez tény. De hogy most 7 ezer, vagy 12 ezer, az az autó össz fenntartási költségéhez képest szerintem elhanyagolható többletköltséget jelent.


Az olajfogyasztás ha már túlzott mértékű, nem az a megoldás, hogy töltsünk bele egyre sűrűbb olajat! Ha nem egy-két év múlva úgyis a bontóban való leadás van betervezve, akkor semmiképp. A "tüneti kezelés" helyett az olajfogyasztás okát kell megszüntetni. Szerintem. Igen, ez megint csak pénzbe kerül. De az autózás már csak egy ilyen műfaj...

2018. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!