Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e90 320d kézi váltós vagy...

BMW e90 320d kézi váltós vagy automata?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy pár autót van köztük kézi váltós es automata is. Mi a véleményetek ezekről az automatákról ? Mennyire megbízhatók mire kell odafigyelni esetleg? Olvasgattam már róla de hátha van valakinek személyes tapasztalata is. Kézi váltó esetén tudom hogy nagyjából a kettős tömegűre kell odafigyelni.

#BMW #váltó #BMW 320 D #autómata/kézi
2018. márc. 13. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Megbízható ,de ha egyszer romlik motor dönt (átlag inkább motor le) ,váltó le és egy vagyon.

Amelyikre szükséged van azt vegyed.

2018. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem automata. Mindkettővel lehet jó nagyot szívni, akkor meg már legyen legalább kényelmes. Az E90-ben már nem élményforrás a kézi váltó inkább csak a sportosság látszatát hivatott fenntartani. A kuplung hosszú úton jár, a váltókar meg nem esik igazán kézre.
2018. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy szűrő és olaj a váltóban is legyen cserélve időben, ahogy elő van írva.

A váltóval akkor nem lesz gond jó eséllyel. Viszont a kuplung/kendkerék zsebbe nyúlósabb, mint egy kéziváltósnál.

Kettőstömegű lehet automatával is, nem a váltóhoz van köze, sokkal inkább a motorhoz. Én kérdeztem anno, (DSG 2.0 CRTDI VW-em van) kb. 30%-kal drágább, mint a kézihez. Viszont ez egyszeri kiadás. elmegy egy szettel több 100.000 km-t)

2018. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve arra hogy M47-es motor legyen benne ne N47. Illetve még arra hogy véletlenül se a kínálat aljáról válogass.
2018. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!